Christian Tode - ZA SKLEM

Zamyšlená - Foto: Christian Tode

ZamyšlenáFoto: Christian Tode

Srdečně vás zveme na novou výstavu fotografií, která je instalována v Galerii Vinohradská 12.

Hlavním námětem fotografií Christiana Tode jsou ženy. Nikoliv profesionální modelky, ale normální ženy, které se snaží zachytit v určitém momentu, kdy myslí na něco jiného, ne na to, jaké to je být fotografována. 

Sám autor o sobě říká: „Fotím většinou zralejší ženy, ne slečny. Žena má svou historii. Ta historie je na ní poznatelná. Člověk si vybere ženu na celý život. Může přijít i selhání, je to o vývoji, je to o dialogu. Fotografie by také měla vyvolávat dialog mezi divákem a snímkem. Mnozí lidé, podle mého názoru, příliš bazírují na technické dokonalosti všeho. Tradiční fotografie je pro mne o životě. Když tradiční fotografie, potažmo tradice, zmizí, zmizí i ten kus života a historie daného období. Lidé už nebudou vědět nic nejen o tom období, ale vlastně ani o tom, jak se to vlastně dělalo a má dělat. A tak je to nejen ve fotografii. Je to možná konzervativní přístup, ale nehodlám ho měnit. Jsem pro ctění tradice ve všem.“ 

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 7. prosince od 17 hodin, výstavu dále můžete navštívit každý čtvrtek do 2. ledna od 12 do 18 hodin. Všichni jste srdečně zváni. 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 29. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Fotograf Oldřich Karásek

  Od třetího prosince v Galerii Vinohradská 12 naleznete fotografie z tvorby jednoho z nevýznamnějších českých fotografů minulých desetiletí, Oldřicha Karáska, který proslul nádhernými snímky z cest po světě.

   
 • 5. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Mauthausen, koncentrák smrti…

  V pondělí 5. listopadu v 17 hodin zahájíme v Galerii Vinohradská 12 výstavu s názvem „Mauthausen, koncentrák smrti…“ Její autorkou je rozhlasová zvukařka a fotografka Zdeňka Mlýnková.

   
 • 2. října  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Táňa Svatošová - Dialog

  Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy malířky a ilustrátorky Tatiany Svatošové ve středu 3. října v 17.30 hodin v Galerii Vinohradská 12.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas