Den otevřených dveří

Lucie Výborná - Foto: Tomáš Novák

Lucie VýbornáFoto: Tomáš Novák

I letos se pro vás otevřou dveře v komplexu budov Vinohradská – Římská v Praze 2. Přijďte za námi už tuto sobotu 23. května!

Jak objednat časové vstupenky?
Zdarma na telefonu 221 551 313 od 8 do 16 hodin, nebo na e-mailu info@rozhlas.cz 

Jak to probíhá?
Rozhlasovou budovou budou procházet skupinky návštěvníků s průvodcem, který jim podá odborný výklad o historii i současnosti rozhlasového vysílání i rozhlasové budovy. 

Upozornění pro návštěvníky
Z důvodu zajištění bezpečnosti v budově musí všichni účastníci komentované prohlídky projít bezpečnostní kontrolou (rámy, rentgen na zavazadla). Do budovy je zakázáno vnášet zbraně, obranné spreje apod. Možnost uschování těchto předmětů na dobu prohlídky je omezena, proto prosíme, abyste obdobné věci raději ponechali doma.

Pro všechny je připravena prohlídka vysílacích studií, setkání s lidmi, kteří vysílání připravují a řada koncertů a doprovodných programů. Představí se všechny stanice Českého rozhlasu i různá umělecká tělesa. Ve Studiu 1 bude celý den probíhat program stanice Dvojka. V jeho rámci můžete zažít například natáčení tisícího dílu Tlučhořových. Před budovou na Římské ulici bude po celý den nabízet černou kávu v černé tmě Kavárna POTMĚ - projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu. 

Skupinky návštěvníků budou vyrážet na trasu po deseti minutách. První začne v Římské 13 v 9.00 hodin, poslední je naplánovaná na 17.00 hodin. 

Program stanic na Den otevřených dveří 2015

ČRo Radiožurnál
Prezentace před newsroomem - na obrazovce uvidíte dění v jednom z nejnovějších vysílacích studií, vašimi průvodci budou:
09–12 Jiří Chum
12–14 Michaela van Erne
14–16 Lucie Výborná
16–18 Jan Pokorný
Na trase potkáte i zpravodaje Zelené vlny s motohlídkou.

 
ČRo Dvojka
Po celý den bude sídlit ve Studiu 1, kam můžete přijít nezávisle na prohlídkovém ohruhu přímo z vránice Vinohradská 12. Najdete zde známé moderátory i hosty vysílání Dvojky, jako jsou např. Stáňa Lekešová, Kateřina Bidlová, Eva Kvasničková. Jiří Holoubek, Tereza Stýblová, Václav Žmolík, Světla Magni, Petr Jančařík a mnoho dalších. Součástí programu bude natáčení 1000. dílu Tlučhořových s Jiřím Lábusem a Oldřichem Kaiserem.

 
ČRo Vltava
Známé moderátory i tváře stanice najdete ve Studiu 2. I sem můžete přijít nezávisle na prohlídce přímo z haly Vinohradská 12. V čase 9.50–11.30 bude hostem pořadu Telefonotéka Dagmar Pecková. Pořad se bude natáčet přímo na místě. Dagmar Pecková také živě zazpívá, na místě budou u stánku Radioservisu k zakoupení její alba. V odpoledních hodinách můžete být svědky natáčení Čajovny.

 
ČRo Plus
Uvítá všechny návštěvníky před svým vysílacím studiem ve 3. patře. Během dne se můžete setkat se šéfredaktorem Danielem Rausem, s vedoucí programu Martinou Maškovou a s autory našich pořadů:
09:30–12:00 David Hertl, Archiv Plus
10:00–12:00 Robert Tamchyna, Studio Leonardo
13:00–15:00 Radko Kubičko, Názory a argumenty
13:00–14:00 Dalibor Zíta, Trendy, Magazín Leonardo, Ranní Plus
15:00–17:00 František Vyskočil, Laboratoř
16:30–17:00 Kamila Špráchalová, Laboratoř
16:30–17:00 Zdeněk Lukeš, Leonardo Plus
16:30–17:00 Josef Šlerka, Leonardo Plus
Promítneme Vám také krátké filmy z některých našich pořadů a vysílání.

 
Rádio Junior
Všechny děti se mohou podívat na živé vysílání stanice. 

Webové projekty a aplikace - Centrum Nová média 

Velká prezentace na vás čeká v 1. patře: 

 • Věnovat se vám budou naši webdesignéři z Centra nových médií. Můžete s nimi probrat, jak se vám používá web Českého rozhlasu a také se účastnit uživatelských testů webu.
 • Seznámíte se s možností poslechu rozhlasu přes webové aplikace, prohlédnete si projekt hrdina.cz a řadu dalších.
 • Přímé videopřenosy - jak putuje obraz ze studia až k vám? Vše, co vás zajímá o přímých přenosech.
 • Díky uživatelskému testování nám pomůžete odhalit, jak se vám web používá, a které prvky jsou pro vás  na  stránkách hůře srozumitelné.
 • Vaše názory jsou pro nás důležité a pomáhají nám vytvářet web na míru vašim potřebám.
 • Zúčastnit se můžete i ankety, ve které můžete navrhnout název pro nový webový projekt Českého rozhlasu.
 • Mobilní aplikace - poslech jakékoliv stanice ČRo kdekoliv a kdykoliv díky aplikacím pro Váš mobilní telefon anebo tablet, které si zde můžete osobně vyzkoušet a nainstalovat
 • Webové stránky - nejen poslech rozhlasu, ale i zdroj ucelených a vyvážených informací a i zábavy pro každého 

Čtěte také: Navštivte i Galerii Vinohradská 12, kde je aktuálně instalována expozice "Bitva o rozhlas"

Smažený řízek s bramborovým salátem - Foto: Petr Jindra

Smažený řízek s bramborovým salátemFoto: Petr Jindra

Občerstvení po celý den 

Odpočinout si a občerstvit se bude možno v rozhlasové jídelně "On air". Těšit se můžete na řízek, gulášovou polévku či špagety. 

Slevy v Radiotéce 

Po celý den budete moci nakoupit se speciální slevou v prodejně Radioservisu a podívat se na e-shop Radiotéka. Nabízíme možnost vyfotografovat se v naší obrázkové fotostěně a soutěžit o zajímavé ceny. Další informace o soutěži naleznete zde

Autor:  Oddělení komunikace

Nové články v rubrice

 • 3. ledna  2019       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Do nového roku s humorem Vladimíra Renčína

  Srdečně vás zveme na výstavu kresleného humoru jednoho z nejznámějších českých kreslířů. Bude instalována v Galerii Vinohradská 12 a navštívit ji můžete každý čtvrtek od 12 do 18 hodin do konce února.

   
 • 29. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Fotograf Oldřich Karásek

  Od třetího prosince v Galerii Vinohradská 12 naleznete fotografie z tvorby jednoho z nevýznamnějších českých fotografů minulých desetiletí, Oldřicha Karáska, který proslul nádhernými snímky z cest po světě.

   
 • 5. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Mauthausen, koncentrák smrti…

  V pondělí 5. listopadu v 17 hodin zahájíme v Galerii Vinohradská 12 výstavu s názvem „Mauthausen, koncentrák smrti…“ Její autorkou je rozhlasová zvukařka a fotografka Zdeňka Mlýnková.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas