Marián Komáček v Galerii Vinohradská 12

Obrazy Mariana Komáčka v Galerii Vinohradská 12 - Foto: Zuzana Foglarová

Obrazy Mariana Komáčka v Galerii Vinohradská 12Foto: Zuzana Foglarová

V roce 100. výročí vzniku Československa uvádí Galerie Vinohradská 12 výstavu slovenského grafika a malíře Mariána Komáčka. Patří k předním současným tvůrcům grafiky, malby obrazů a litografie. V jeho tvorbě naleznete známky, knižní ilustrace i Exlibris. Jako náměty dominují scény z každodenního života, ale inspiruje se i cirkusovou či sportovní tematikou. Charakteristickým motivem jsou historické automobily v různých tvarových i barevných skladbách.

Marián Komáček se prezentoval na více než 90 samostatných výstavách po celém světě. Jeho práce naleznete v mnoha knihách, časopisech, na slovenských známkách atd. 

V Galerii Vinohradská 12 bude výstava jeho prací veřejně přístupná každý dubnový čtvrtek od 12 do 18 hodin. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 5. dubna od 17 hodin. 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 29. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Fotograf Oldřich Karásek

  Od třetího prosince v Galerii Vinohradská 12 naleznete fotografie z tvorby jednoho z nevýznamnějších českých fotografů minulých desetiletí, Oldřicha Karáska, který proslul nádhernými snímky z cest po světě.

   
 • 5. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Mauthausen, koncentrák smrti…

  V pondělí 5. listopadu v 17 hodin zahájíme v Galerii Vinohradská 12 výstavu s názvem „Mauthausen, koncentrák smrti…“ Její autorkou je rozhlasová zvukařka a fotografka Zdeňka Mlýnková.

   
 • 2. října  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Táňa Svatošová - Dialog

  Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy malířky a ilustrátorky Tatiany Svatošové ve středu 3. října v 17.30 hodin v Galerii Vinohradská 12.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas