Příroda je můj domov

Jihočeská krajina z výšky - Foto: Vladimír Novotný

Jihočeská krajina z výškyFoto: Vladimír Novotný

Srdečně vás zveme na výstavu velkoformátových fotografií české krajiny, pořízených z výšky fotografem Vladimírem Novotným.

Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 2. března v 17 hodin v Galerii Vinohradská 12 v suterénu historické rozhlasové budovy. 

Vladimír Novotný pochází z Jindřichova Hradce a svou první fotografii pořídil v šesti letech legendárním fotoaparátem Flexaret svého otce. Šlo tehdy o černobílou fotografii tulipánu. Fotografoval i ve škole, kde navštěvoval různé kroužky fotografování, vždy však převládalo fotografování přírody. 

Před osmi lety se za účelem fotografování stal pilotem motorového paraglidingu a fotí výhradně přírodní scenérie z výšky. Své velkoformátové fotografie vystavoval v Galerii 2deci v Praze Strašnicích, v obchodním centru Harfa, Praha- Vysočany, ve sportovním areálu HamrSport, Praha-Záběhlice a na mnoha dalších místech. Nyní své fotografie pořizuje profesionální zrcadlovkou NIKON D800e. 

Galerie Vinohradská 12 je pro veřejnost otevřena každý čtvrtek od 12 do 18 hodin. Velkoplošné fotografie přírody si můžete prohlédnout do konce března. V dubnu se můžete těšit na výstavu obrazů Blanky Velové s názvem Dialog v modré.
 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 2. května  2017       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Hudba ve spirále

  V květnu a červnu 2017 se v Galerii Vinohradská 12 můžete seznámit s vývojem gramofonového průmyslu v Čechách a na Moravě v letech 1890 až 2017 prostřednictvím sbírek Muzea elektrotechniky a médií Národního technického...

   
 • 31. března  2017       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Blanka Velová – „Dialog v modré“

  V dubnu v Galerii Vinohradská 12 naleznete obrazy z tvorby malířky Blanky Velové. Hlavním námětem maleb je příroda a výtvarné ztvárnění motivů, v nichž se jeví síla a mohutnost přírodních živlů, vody, moře, horských...

   
 • 16. února  2017       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Hrdinové z Londýna - pozvánka na křest knihy

  Srdečně vás zveme na slavnostní křest knihy Hrdinové z Londýna o československých krajanech v prvním odboji ve Velké Británii, který se koná v úterý 28. února od 10 hodin v Galerii Vinohradská 12 v suterénu historické...

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace