Rudolf Mareš a jeho obrazy v Galerii Vinohradská 12

My co zůstáváme - Foto: Rudolf Mareš

My co zůstávámeFoto: Rudolf Mareš

Ve výstavních místnostech naší galerie naleznete v listopadu dva zcela rozdílné světy malíře Rudy Mareše. Přijďte se podívat na realistické portréty i snové, jednoduchými liniemi malované fantazie.

Vystudoval hudbu a hru na kytaru na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka. Po sametové revoluci procestoval s kytarou západní Evropu, hrál na ulicích, vystupoval při různých slavnostních příležitostech, doma pak hru na kytaru vyučoval. 

Současně se věnoval stále více malbě. Krajiny a zátiší střídalo kopírování obrazů starých mistrů, v nichž nacházel inspiraci a poučení. Maloval portréty i akty a velmi široký okruh zájmů je patrný v jeho fantaskních, až surrealistických obrazech. 

Rodina Z - Foto: Rudolf Mareš

Rodina ZFoto: Rudolf Mareš

Vernisáž se bude konat ve čtvrtek 2. listopadu od 18 hodin. Výstavu dále můžete navštívit každý listopadový čtvrtek od 12 do 18 hodin. 

S tvorbou tohoto malíře se můžete seznámit na jeho webových stránkách www.rudolfmares.cz

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 3. ledna  2019       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Do nového roku s humorem Vladimíra Renčína

  Srdečně vás zveme na výstavu kresleného humoru jednoho z nejznámějších českých kreslířů. Bude instalována v Galerii Vinohradská 12 a navštívit ji můžete každý čtvrtek od 12 do 18 hodin do konce února.

   
 • 29. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Fotograf Oldřich Karásek

  Od třetího prosince v Galerii Vinohradská 12 naleznete fotografie z tvorby jednoho z nevýznamnějších českých fotografů minulých desetiletí, Oldřicha Karáska, který proslul nádhernými snímky z cest po světě.

   
 • 5. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Mauthausen, koncentrák smrti…

  V pondělí 5. listopadu v 17 hodin zahájíme v Galerii Vinohradská 12 výstavu s názvem „Mauthausen, koncentrák smrti…“ Její autorkou je rozhlasová zvukařka a fotografka Zdeňka Mlýnková.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas