Táňa Svatošová - Dialog

Táňa Svatošová - Foto: Zuzana Foglarová

Táňa SvatošováFoto: Zuzana Foglarová

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy malířky a ilustrátorky Tatiany Svatošové ve středu 3. října v 17.30 hodin v Galerii Vinohradská 12.

Tatiana Svatošová (*1964), původem ze Slovenska, žije od roku 1984 v Praze. Studovala knižní kulturu a písmo na VŠUP Praha (1984 – 1990) v ateliéru prof. Jana Solpery a poté se seznámila s ilustrací v pařížské E. N. S. A. D. v ateliéru ilustrace a typografie prof. Giovanni Gianniho (1989 – 1990). Také si získala vztah k asijskému myšlení, se kterým se už v šesti letech setkala v Indii. Odtud lze stopovat počátky jejích výtvarných aktivit. Východní filosofie ji rovněž postupně přivedla až k jejím současným zálibám, cvičení s mečem, Tai Chi a kaligrafii, kterou později studovala na Konfuciově institutu Univerzity Palackého v Olomouci (2013 a 2016 – 2017). 

Výstava bude zahrnovat malby, kaligrafii i experimenty na poli abstrakce. Úvodní slovo pronese kurátor Jan Čejka. Informace aktivitách a o dílech Táni Svatošové naleznete na webu www.tanart.cz nebo www.vedomastopapohybu.cz


 

Výstava bude v Galerii Vinohradská 12 otevřena každý čtvrtek od 12 do 18 hodin do konce října. 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 3. ledna  2019       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Do nového roku s humorem Vladimíra Renčína

  Srdečně vás zveme na výstavu kresleného humoru jednoho z nejznámějších českých kreslířů. Bude instalována v Galerii Vinohradská 12 a navštívit ji můžete každý čtvrtek od 12 do 18 hodin do konce února.

   
 • 29. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Fotograf Oldřich Karásek

  Od třetího prosince v Galerii Vinohradská 12 naleznete fotografie z tvorby jednoho z nevýznamnějších českých fotografů minulých desetiletí, Oldřicha Karáska, který proslul nádhernými snímky z cest po světě.

   
 • 5. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Mauthausen, koncentrák smrti…

  V pondělí 5. listopadu v 17 hodin zahájíme v Galerii Vinohradská 12 výstavu s názvem „Mauthausen, koncentrák smrti…“ Její autorkou je rozhlasová zvukařka a fotografka Zdeňka Mlýnková.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas