Václav Hradecký – Obrazy a obrázky

Václav Hradecký - Sběrné surovosti - Foto: Václav Hradecký

Václav Hradecký - Sběrné surovostiFoto: Václav Hradecký

Již podruhé v Galerii Vinohradská 12 vystavuje Václav Hradecký. Přijďte se spolu s námi podívat, jak se jeho tvorba změnila, co za uplynulé tři roky vytvořil nového a potěšit se jeho kresleným humorem.

Srdečně vás zveme na vernisáž tento čtvrtek od 17.30 hodin. Pokud si minulou výstavu nepamatujete, nebo jste ji neviděli, můžete to napravit absolvováním virtuální prohlídky na webu Galerie Vinohradská 12 zde

Kreslený humor V. Hradeckého - Foto: Václav Hradecký

Kreslený humor V. HradeckéhoFoto: Václav Hradecký

Výstava potrvá do konce října, shlédnout ji můžete každý čtvrtek od 12 do 18 hodin nebo v době konání veřejně přístupných akcí.
 

PhDr. Václav Hradecký vystudoval sociologii a filosofii na Filozofické fakultě UK. Od roku 1997 se zabývá sociologickým výzkumem pro Český rozhlas. Kreslený humor publikuje od r. 1981. Spolupracoval s časopisy Dikobraz, Mladý svět, Nový dikobraz, Reflex, Vlasta, Vesmír a řadou dalších. V roce 1992 byl šéfredaktorem Nového dikobrazu a v roce 1993 založil časopis Podvobraz. K malbě, které se věnoval před začátkem své karikaturistické dráhy, se vrátil před několika lety. V jeho tvorbě se tak střídají období kresleného humoru s malbou velmi zvláštních obrazů.
 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 29. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Fotograf Oldřich Karásek

  Od třetího prosince v Galerii Vinohradská 12 naleznete fotografie z tvorby jednoho z nevýznamnějších českých fotografů minulých desetiletí, Oldřicha Karáska, který proslul nádhernými snímky z cest po světě.

   
 • 5. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Mauthausen, koncentrák smrti…

  V pondělí 5. listopadu v 17 hodin zahájíme v Galerii Vinohradská 12 výstavu s názvem „Mauthausen, koncentrák smrti…“ Její autorkou je rozhlasová zvukařka a fotografka Zdeňka Mlýnková.

   
 • 2. října  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Táňa Svatošová - Dialog

  Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy malířky a ilustrátorky Tatiany Svatošové ve středu 3. října v 17.30 hodin v Galerii Vinohradská 12.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas