Vlasta Handzelová a Jacinto Alves v Galerii Vinohradská 12

Vlasta Handzelová - Foto: Zuzana Foglarová

Vlasta HandzelováFoto: Zuzana Foglarová

Ve čtvrtek 3. srpna v 17 hodin bude zahájena nová výstava v Galerii Vinohradská 12 s názvem „2“. Po dlouhé době se zahraniční účastí.

Ke společné expozici přizval portugalský umělec Jacinto Alves českou malířku Vlastu Handzelovou. 

Droned bombed - Jacinto Alves - Foto: Zuzana Foglarová

Droned bombed - Jacinto AlvesFoto: Zuzana Foglarová

Obrazy portugalského malíře Jacinta Alvese, překvapí speciálním zarámováním i provedením. Během devadesátých let měl Jacinto několik úspěšných výstav v Portugalsku, na kterých představil své olejomalby, kovové sochy, kresby na karbonovém papíře a koláže. Sám o své tvorbě říká: „Své umění vyjadřuji novými materiály, zejména těmi nalezenými v ulicích.“ Před třemi lety se Jacinto přestěhoval do Čech, kde pracuje se surovými materiály, poskytnutými přírodou, ty jsou pak transformovány do expresivních maleb. 

Spolu s ním vystavuje Vlasta Handzelová, rodačka z Prahy, která v současnosti žije v jižních Čechách a v Praze. Vystudovala v ateliéru akademické malířky Barbory Kyškové, věnuje se kresbě, malbě a keramice. Má za sebou celou řadu výstav olejomaleb i ilustrací, poslední v Galerii Lapidárium na jaře letošního roku. 


Výstava bude otevřena každý čtvrtek v srpnu vždy od 12 do 18 hodin. Navštívit ji můžete rovněž při akcích, exkurzích apod. nebo se na návštěvě domluvit na e-mailu galerie@rozhlas.cz.
 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 3. ledna  2019       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Do nového roku s humorem Vladimíra Renčína

  Srdečně vás zveme na výstavu kresleného humoru jednoho z nejznámějších českých kreslířů. Bude instalována v Galerii Vinohradská 12 a navštívit ji můžete každý čtvrtek od 12 do 18 hodin do konce února.

   
 • 29. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Fotograf Oldřich Karásek

  Od třetího prosince v Galerii Vinohradská 12 naleznete fotografie z tvorby jednoho z nevýznamnějších českých fotografů minulých desetiletí, Oldřicha Karáska, který proslul nádhernými snímky z cest po světě.

   
 • 5. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Mauthausen, koncentrák smrti…

  V pondělí 5. listopadu v 17 hodin zahájíme v Galerii Vinohradská 12 výstavu s názvem „Mauthausen, koncentrák smrti…“ Její autorkou je rozhlasová zvukařka a fotografka Zdeňka Mlýnková.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas