Eliáš dovedl čtyřmi body Devils k vítězství

Hokejista Patrik Eliáš potvrdil svou výbornou formu z posledních zápasů zámořské NHL. Útočník New Jersey zařídil dvěma góly a stejným počtem přihrávek výhru Devils nad Ottawou 5:1. Eliáš dal v posledních patnácti utkáních jedenáct branek a dohromady zaznamenal sedmadvacet bodů.

Patrik Eliáš - ďábelský Čech

Patrik Eliáš - ďábelský Čech | Foto: Miroslav Konvalina

Eliáš nejprve asistoval u prvních dvou branek a poté se dvakrát trefil v přesilovkách. V poslední minutě druhé třetiny vstřelil důležitý gól na 3:1, v 55. minutě stanovil konečný výsledek na 5:1.

"Patrik hraje s obrovským sebevědomím," všiml si kouč New Jersey Brent Sutter, který Eliáše před časem kritizoval. "Podává výkony, které u něho chce každý vidět. Vždy hrál s absolutním nasazením, ale teď přidal ještě na rychlosti. Všechno dělá v obrovském fofru a výborně čte hru," dodal Sutter.

Patrik Eliáš bodoval v devátém zápase v řadě a Devils zaznamenali jedenáctou výhru z posledních čtrnácti utkání. Naopak Senators prohráli popáté z posledních šesti duelů.

Výborný výkon předvedl také brankář Buffala Ryan Miller. V utkání proti Los Angeles pochytal všech 40 střel Kings a připsal si třetí nulu v sezóně. Sabres tak hlavně díky němu zvítězli 5:0.

Šestou výhru za sebou si připsali hráči Chicaga, kteří vyhráli na ledě Calgary 3:2 v prodloužení. Vítězný gól dal už po 23 sekundách nastavení Duncan Keith, ale hlavní podíl na ní měl jeho spoluhráč Jonathan Toews. Ten předvedl samostatnou akci a Keith na jejím konci dorazil puk do branky.

Na ledě soupeře uspěli také hokejisté Anaheimu, kteří zvítězili v Edmontonu 3:2 po samostatných nájezdech. Ducks vedli po dvou třetinách 2:0, ale domácí Oilers během sedmi minut ve třetí části vyrovnali. V samostatných nájezdech ale ani jednou nepřekonali brankáře Jonase Hillera. Rozhodující penaltu proměnil Corey Perrry. Švýcarský gólman podržel Anaheim už v základní hrací době, kdy si připsal 51 úspěšných zákroků.

New Jersey - Ottawa 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky: 40. a 55. Eliáš, 1. Gionta (Eliáš), 15. Oduya (Eliáš), 53. Zajac - 29. J. Ruutu. Střely na branku: 26:25. Diváci: 13.242

Buffalo - Los Angeles 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 17. Roy, 23. Mair, 27. MacArthur, 44. Stafford, 55. Ellis. Střely na branku: 23:40. Diváci: 18.147

Minnesota - New York Islanders 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: 40. Veilleux, 45. Gillies, 53. M. Koivu, 55. Bouchard - 24. Park. Střely na branku: 39:16. Diváci: 18.568

Calgary - Chicago 2:3 v prodloužení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 7. Bourque, 29. Moss - 22. Bolland, 27. Kane, 61. Keith. Střely na branku: 34:31. Diváci: 19.289

Edmonton - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 47. Brodziak, 54. E. Cole - 31. a rozh. nájezd Perry, 20. R. Niedermayer. Střely na branku: 53:36. Diváci: 16.839

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít