Funkový matador Maceo Parker vydá desku s bigbandem

Maceo Parker - Foto: Ines Kaiser

Maceo ParkerFoto: Ines Kaiser

Není to poprvé, co se známý saxofonista spojil s německým WDR Bigbandem. Záznam jejich společného koncertu vyjde 17. září pod názvem Soul Classics.

Někdejší sideman legendy soulu Jamese Browna s WDR Bigbandem spolupracoval již na albu Roots & Grooves. Tehdy šlo o Parkerovu poctu Ray Charlesovi ve velkokapelových aranžmá. 

Loni v listopadu se Maceo Parker sešel s německým bigbandem znovu: na festivalu v Leverkuseneru nahráli celkem devět skladeb s houstujícím basistou Christianem McBridem a bubeníkem Cora Coleman-Dunhamem. Právě tento záznam vyjde na CD Soul Classics

Podívejte se na úryvek z koncertu s WDR Bigbandem:„Tenhle bigband dobře rozumí jazyku soulu a R&B a je schopen jej předat publiku ve svěžím a zajímavém aranžmá. Posluchači uslyší známé skladby ve zcela nové podobě a znovu si uvědomí, jak skvělé kousky to jsou,” říká k tomu Parker. 

Patnáctičlenný bigband z Kolína nad Rýnem řídí dirigent a aranžér Michal Abene, který v minulosti doprovázel Raye Charlese, Joe Zawinula nebo bratry Michaela a Randy Breckera. V playlistu alba Soul Classics jsou klasické soulové kousky z repertoáru Stevie Wondera, Isaaca Hayese či Arethy Franklin. Nové album představí Maceo Parker také v Česku: např. 12. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. 

Playlist
1. Papa’s Got A Brand New Bag
2. I Wish
3. Yesterday I Had The Blues
4. Higher Ground
5. Do Your Thing
6. Rock Steady
7. One In A Million You
8. Soul Power
9. Announcement
10. Come By And See 

Autor:  Petr Vidomus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace