9. srpna  2012 v 12:00  rubrika: Jazzové novinky

Funkový matador Maceo Parker vydá desku s bigbandem

Maceo Parker - Foto: Ines Kaiser

Maceo ParkerFoto: Ines Kaiser

Není to poprvé, co se známý saxofonista spojil s německým WDR Bigbandem. Záznam jejich společného koncertu vyjde 17. září pod názvem Soul Classics.

Někdejší sideman legendy soulu Jamese Browna s WDR Bigbandem spolupracoval již na albu Roots & Grooves. Tehdy šlo o Parkerovu poctu Ray Charlesovi ve velkokapelových aranžmá. 

Loni v listopadu se Maceo Parker sešel s německým bigbandem znovu: na festivalu v Leverkuseneru nahráli celkem devět skladeb s houstujícím basistou Christianem McBridem a bubeníkem Cora Coleman-Dunhamem. Právě tento záznam vyjde na CD Soul Classics

Podívejte se na úryvek z koncertu s WDR Bigbandem:„Tenhle bigband dobře rozumí jazyku soulu a R&B a je schopen jej předat publiku ve svěžím a zajímavém aranžmá. Posluchači uslyší známé skladby ve zcela nové podobě a znovu si uvědomí, jak skvělé kousky to jsou,” říká k tomu Parker. 

Patnáctičlenný bigband z Kolína nad Rýnem řídí dirigent a aranžér Michal Abene, který v minulosti doprovázel Raye Charlese, Joe Zawinula nebo bratry Michaela a Randy Breckera. V playlistu alba Soul Classics jsou klasické soulové kousky z repertoáru Stevie Wondera, Isaaca Hayese či Arethy Franklin. Nové album představí Maceo Parker také v Česku: např. 12. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. 

Playlist
1. Papa’s Got A Brand New Bag
2. I Wish
3. Yesterday I Had The Blues
4. Higher Ground
5. Do Your Thing
6. Rock Steady
7. One In A Million You
8. Soul Power
9. Announcement
10. Come By And See 

Autor:  Petr Vidomus
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas