O stanici14. června  2013 v 11:44  

O stanici

ČRo Jazz - Foto: Fotobanka stock.xchng

ČRo JazzFoto: Fotobanka stock.xchng

Český rozhlas Jazz je digitální stanice Českého rozhlasu. Vysílá jazz 24 hodin denně v širokém žánrovém rozpětí od jeho počátků po aktuální fúze.

Program stanice akcentuje současnou evropskou a českou produkci. Poskytuje přidanou hodnotu výrazným jazzovým fanouškům, kterým nedostačuje hudební nabídka ostatních stanic Českého rozhlasu. Program připravují zkušení redaktoři Českého rozhlasu Vltava. Stanice je určena k šíření v nejvyšší možné technické kvalitě po internetu a v systémech DVB-T, DVB-S, kabelové TV a DAB. 

Web stanice přináší aktuální zpravodajství, tipy na koncerty a jazzová alba, pravidelně vypisovanou soutěž a také archiv jazzových pořadů stanic Českého rozhlasu. 

Podívejte se na náš TV spot: 
 
 

Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá – spojte se s námi přes Email/ Facebook / Twitter / Youtube. 

Více o programu a dramaturgii Českého rozhlasu Jazz zjistíte v sekci Program. Nebo si jej můžete prolistovat zde: 

 
Petr Vidomus - Foto: Tomáš Vodňanský

Petr VidomusFoto: Tomáš Vodňanský


 
Kdo je kdo

Petr Vidomus

Dramaturg a moderátor Českého rozhlasu Jazz. Narodil se v roce 1982 v Novém Jičíně a vyrostl na domácí sbírce jazzových vinylů. Vystudoval sociologii a žurnalistiku na FF UP v Olomouci a těmto oblastem se dosud rád věnuje. Od roku 2004 působil jako editor jazzové rubriky měsíčníku Harmonie, přechodně jako copywriter a v roce 2010 zakotvil na Vltavě. Rád cestuje, fotografuje, má slabost pro Milese Davise 70. let a doufá, že to ve vysílání není moc znát. 

Tadeáš Haager 

Tadeáš Haager - Foto: Tomáš Vodňanský

Tadeáš HaagerFoto: Tomáš Vodňanský

Majitell mužského hlasu ve znělkách stanice. Narodil se v roce 1982 v Praze, vyrostl na domácí sbírce magnetonových kotoučů s šumícími hlasy Johnnyho Cashe, Raye Charlese a samozřejmě, jako téměř každý Čech své generace, i pod vlivem Abby a Divadla Semafor. Cestu k jazzu si tedy hledal poměrně dlouho a až v předpubertálním věku propadl kouzlu kombinace jazzu a elektroniky. Vystudoval VOŠP, působil jako hudební publicista v časopisu Rock and Pop, v TV pořadu Paskvil, na Radiu Wave a několika dalších místech. Věnuje se hudbě, grafickému designu, působí v několika kapelách, má momentálně slabost pro francouzské electro, londýnský dubstep, japonský chiptue a Coltraneovy desky natočené pod vlivem. A ví, že to na Českém rozhlase Jazz nikdy nebude znát. 

Eva Hazdrová-Kopecká 

Eva Hazdrová-Kopecká - Foto: Tomáš Vodňanský

Eva Hazdrová-KopeckáFoto: Tomáš Vodňanský

Průvodce vysíláním v podobě části znělek. Vystudovala hru na violu na Pražské konzervatoři a hudební vědu na Filozofické fakultě UK v Praze, kde v současné době dokončuje doktorské studium. S živou hudbou se snaží udržet vztah – dál hraje na violu a zpívá v pěveckém sboru Vox Nymburgensis. Působí na stanici Vltava jako hlasatelka, moderátorka přímých koncertních přenosů a redaktorka hudebních pořadů (Trylek, Rondo, Slovo o hudbě ad.). Každé léto připravuje cyklus věnovaný (nejen) francouzským šansonům, jímž se hlásí ke své velké lásce – Francii a její kultuře. „K jazzu mě vedly tři různé cesty: manžel, který je jeho velkým milovníkem, šansony, které mají k jazzovým rytmům a barvám leckdy velmi blízko, a Vltava, jejíž jazzové pořady často ohlašuji a vzápětí s obdivem poslouchám. Na novou jazzovou stanici se nesmírně těším, bude to pro mě třetí vrchol báječného trojúhelníku Vltava – D dur – Český rozhlas Jazz. Přeji mu mnoho nadšených jazzofilů a těším se na slyšenou!“  

Autor:  Petr Vidomus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace