Adam Plachetka jako Don Giovanni pod taktovkou Romana Válka. Poslechněte si rozhovor, který vznikl během zkoušky

Adam Plachetka jako Don Giovanni v rozhovoru s Vojtěchem Babkou - Foto: Petr Veber

Adam Plachetka jako Don Giovanni v rozhovoru s Vojtěchem BabkouFoto: Petr Veber

Hudební festival Znojmo 2016 nabídl ve třech provedeních operu Wolfganga Amadea Mozarta Don Giovanni. V uplynulých ročnících se dramaturgie festivalové operní stagiony soustřeďovala především na zřídkakdy uváděná či doposud neuvedená operní díla (Purcell - Král Artuš, Mysliveček - Motezuma, Vivaldi - Dorilla in tempe apod.).

 

 

Adam Plachetka - Don Giovanni

Vložit na svůj web

 

Roman Válek - Don Giovanni

Vložit na svůj web

Letos však vsadila na "operu oper," která měla premiéru v Praze v říjnu 1787. Důvod? Do Znojma se vrátila přesně po deseti letech a spolu s ní totiž také Adam Plachetka, který na zdejším festivalu v titulní roli této opery vystoupil v roce 2005. Od té doby ji ovšem zpíval mnohokrát, třeba i na scéně své domovské Vídeňské státní opery.  

Ve Znojmě vystoupil jako Don Giovanni pod taktovkou uměleckého šéfa festivalu Romana Válka. S oběma jsme natáčeli během zkoušky před představením v sobotu 9. července 2016. 

Čtěte také: Plachetka jako Don Giovanni. Přímý přenos z Hudebního festivalu Znojmo - záznam

Autor:   ČRo

Nové články v rubrice

 • 21. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Jaký byl Miloslav Kabeláč?

  „Milý, vstřícný, srdečný, báječný člověk. Ale když šlo o hudbu, byl neobyčejně přísný.“ Na klasika české moderní hudby takto vzpomíná v rozhovoru s Petrem Veberem skladatel Lukáš Matoušek, který k němu domů jako k učiteli...

   
 • 15. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Objevování Alexandra Zemlinského. Uplynulo 75 let od úmrtí rakouského skladatele

  15. března roku 1942 zemřel v New Yorku v americkém exilu Alexander Zemlinsky, rakouský skladatel židovského původu, který je velmi výraznou kapitolou svého života spojen s Prahou.

   
 • 8. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Potřebujeme ještě hudební nakladatelství?

  Beseda o současnosti a budoucích perspektivách českých hudebních nakladatelství přinesla možná více otazníků než odpovědí. Po roce 1989 došlo v oblasti vydávání notových edic k převratným změnám. Na otevřený trh vstoupily...

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas