Dirigent Tomáš Hanus začíná ve Velšské národní opeře

Tomáš Hanus - Foto:  web Tomáše Hanuse

Tomáš HanusFoto:  web Tomáše Hanuse

Koncert 20. října v St David´s Hall v Cardiffu připravil Orchestr a sbor Velšské národní opery jako první setkání s českým umělcem Tomášem Hanusem v jeho nové roli hudebního ředitele souboru.

Vybrali pro tu příležitost Mahlerovu 2. symfonii. Tomáš Hanus se stal šéfem Welsh National Opera v létě 2015 a funkce se ujal o rok později. Ilja Šmíd s ním hovořil nejen o uměleckých výzvách ve Walesu, ale také o debutu s Londýnským symfonickým orchestrem i o spolupráci s dalšími divadly a tělesy, včetně Bavorské státní opery v Mnichově, kam se pravidelně vrací a kde na prosinec připravuje Humperdinckovu Perníkovou chaloupku. A také o tom, jak skloubit profesi s rodinným životem. 

Scarlatti, toppromo - Foto: Aleš Vavřík

Autor:  Petr Veber

Nové články v rubrice

 • 21. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Jaký byl Miloslav Kabeláč?

  „Milý, vstřícný, srdečný, báječný člověk. Ale když šlo o hudbu, byl neobyčejně přísný.“ Na klasika české moderní hudby takto vzpomíná v rozhovoru s Petrem Veberem skladatel Lukáš Matoušek, který k němu domů jako k učiteli...

   
 • 15. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Objevování Alexandra Zemlinského. Uplynulo 75 let od úmrtí rakouského skladatele

  15. března roku 1942 zemřel v New Yorku v americkém exilu Alexander Zemlinsky, rakouský skladatel židovského původu, který je velmi výraznou kapitolou svého života spojen s Prahou.

   
 • 8. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Potřebujeme ještě hudební nakladatelství?

  Beseda o současnosti a budoucích perspektivách českých hudebních nakladatelství přinesla možná více otazníků než odpovědí. Po roce 1989 došlo v oblasti vydávání notových edic k převratným změnám. Na otevřený trh vstoupily...

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas