Dvořákova Praha pozvala Curyšský komorní orchestr a Daniela Hopea

Daniel Hope - Foto: Festival Dvořákova Praha

Daniel HopeFoto: Festival Dvořákova Praha

Daniel Hope, kurátor komorní řady festivalu Dvořákova Praha 2016 a sólista koncertu Curyšského komorního orchestru, je nejen skvělým houslistou, ale čím dál víc skutečným fenoménem - konceptuálním umělcem pronikavé inteligence a osobitého stylu, umělcem kombinujícím tradice a experimenty, hudebníkem ochotným pustit se do jakéhokoli dobrodružství.

Britský houslista, původem z jižní Afriky, žijící dnes v Berlíně, je totiž také propagátorem hudby a moderátorem, pořadatelem a dramaturgem festivalů, autorem knih a scénářů a protagonistou humanitárních a historií inspirovaných projektů. Daniel Hope navíc zasahuje ze světa klasické hudby do mnohem širšího spektra hudebních směrů. A právě tím je jedinečným. Jako dítě se dostal do blízkosti houslisty Yehudiho Menuhina – a právě o něm hovořil s Petrem Veberem nejdřív. 

Čtěte také: Antonín Dvořák na webu Klasika

Scarlatti, toppromo - Foto: Aleš Vavřík

Autor:  Petr Veber

Nové články v rubrice

 • 21. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Jaký byl Miloslav Kabeláč?

  „Milý, vstřícný, srdečný, báječný člověk. Ale když šlo o hudbu, byl neobyčejně přísný.“ Na klasika české moderní hudby takto vzpomíná v rozhovoru s Petrem Veberem skladatel Lukáš Matoušek, který k němu domů jako k učiteli...

   
 • 15. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Objevování Alexandra Zemlinského. Uplynulo 75 let od úmrtí rakouského skladatele

  15. března roku 1942 zemřel v New Yorku v americkém exilu Alexander Zemlinsky, rakouský skladatel židovského původu, který je velmi výraznou kapitolou svého života spojen s Prahou.

   
 • 8. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Potřebujeme ještě hudební nakladatelství?

  Beseda o současnosti a budoucích perspektivách českých hudebních nakladatelství přinesla možná více otazníků než odpovědí. Po roce 1989 došlo v oblasti vydávání notových edic k převratným změnám. Na otevřený trh vstoupily...

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas