Rozhovory7. listopadu  2016 v 16:52  

„Intuice sama o sobě není dostačující,“ říká klavírista Lukáš Vondráček

Vítěz prestižní Soutěže královny Alžběty v Bruselu Lukáš Vondráček - Foto: Petr Horník, SOČR

Vítěz prestižní Soutěže královny Alžběty v Bruselu Lukáš VondráčekFoto: Petr Horník, SOČR

V pátek 4. listopadu se v pražském Rudolfinu konal mimořádný koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu ke Dni nezávislosti Polské republiky, pořádaný ve spolupráci s Polským institutem v Praze. V době příprav si s jeho sólistou, klavíristou Lukášem Vondráčkem, laureátem soutěže královny Alžběty povídala Eva Ocisková o koncertech s dirigentem Michalem Nesterowiczem, o studiích a dalších tématech.

Lukáš Vondráček je historicky první Čech, který získal zlato v nanejvýš prestižní a náročné Mezinárodní soutěži Královny Alžběty v Bruselu. V klavírním oboru má uvedené klání už devětasedmdesátiletou tradici a mezi dosavadními vítězi figurují mj. jména Emila Gillese nebo Vladimira Ashkenazyho, jednoho z Lukášových učitelů. Ten ostatně mladého interpreta seznámil také s představiteli významné agentury Harrison Parrott, která klavíristu zastupuje dodnes. 

Čtěte také: SOČR získal exkluzivního hosta: Lukáše Vondráčka!

Lukáš Vondráček hraje Prokofjeva - Foto: Petr Horník, SOČR

Související weby

SOČR

Autor:  Eva Ocisková, Josef Zedník

Nové články v rubrice

 • 21. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Jaký byl Miloslav Kabeláč?

  „Milý, vstřícný, srdečný, báječný člověk. Ale když šlo o hudbu, byl neobyčejně přísný.“ Na klasika české moderní hudby takto vzpomíná v rozhovoru s Petrem Veberem skladatel Lukáš Matoušek, který k němu domů jako k učiteli...

   
 • 15. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Objevování Alexandra Zemlinského. Uplynulo 75 let od úmrtí rakouského skladatele

  15. března roku 1942 zemřel v New Yorku v americkém exilu Alexander Zemlinsky, rakouský skladatel židovského původu, který je velmi výraznou kapitolou svého života spojen s Prahou.

   
 • 8. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Potřebujeme ještě hudební nakladatelství?

  Beseda o současnosti a budoucích perspektivách českých hudebních nakladatelství přinesla možná více otazníků než odpovědí. Po roce 1989 došlo v oblasti vydávání notových edic k převratným změnám. Na otevřený trh vstoupily...

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas