Shahab Tolouie – flamenco v rukou Peršana

Shahab Tolouie Quintet - Foto: Miroslav Duschek

Shahab Tolouie QuintetFoto: Miroslav Duschek

Španělské melodie a latinsko-americké rytmy kdysi tak zaujaly jednoho dnes už i českého muzikanta, že opustil rodnou Persii, respektive severní Írán, a odjel studovat mimo jiné kytaru a flamenco do Španělska.

Tyto podněty pak propojil s hlubokou filosofií perské tradice a vytvořil svůj osobitý styl, multikulturní a nadžánrovou hudební fúzi.  

Shahab Tolouie byl 30. ledna hostem Veroniky Paroulkové v přestávce koncertu SOČR nazvaného „V rytmu kastanět“. Tématem rozhovoru bylo především nejen flamenco - to, jak ho Španělé vnímají a učí, jak se vyvíjelo a jaké emoce a životní příběhy vyjadřuje. 

Scarlatti, toppromo - Foto: Aleš Vavřík

Autor:  Veronika Paroulková

Nové články v rubrice

 • 21. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Jaký byl Miloslav Kabeláč?

  „Milý, vstřícný, srdečný, báječný člověk. Ale když šlo o hudbu, byl neobyčejně přísný.“ Na klasika české moderní hudby takto vzpomíná v rozhovoru s Petrem Veberem skladatel Lukáš Matoušek, který k němu domů jako k učiteli...

   
 • 15. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Objevování Alexandra Zemlinského. Uplynulo 75 let od úmrtí rakouského skladatele

  15. března roku 1942 zemřel v New Yorku v americkém exilu Alexander Zemlinsky, rakouský skladatel židovského původu, který je velmi výraznou kapitolou svého života spojen s Prahou.

   
 • 8. března  2017     Audio  rubrika: Rozhovory

  Potřebujeme ještě hudební nakladatelství?

  Beseda o současnosti a budoucích perspektivách českých hudebních nakladatelství přinesla možná více otazníků než odpovědí. Po roce 1989 došlo v oblasti vydávání notových edic k převratným změnám. Na otevřený trh vstoupily...

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas