Vídeňští filharmonikové v Salcburku – rozhovor s Christianem Martinem Pšeničkou

Salzburg – Rezidenční náměstí s barokní fontánou - Foto: Jan Rosenauer

Salzburg – Rezidenční náměstí s barokní fontánouFoto: Jan Rosenauer

15. srpna 2012 vysílala Vltava v přímém přenosu ze Salzburgu koncert Vídeňských filharmoniků s dirigentem Richardem Mutim.

Koncert byl koncipován jako sváteční matiné v den svátku Nanebevzetí Panny Marie, na programu byly dvě symfonické básně Ference Liszta – Od kolébky ke hrobu a Preludie – a Slavnostní mše Hectora Berlioze.  

 

Rozhovor Wandy Dobrovské s varhaníkem, katolickým knězem a řeholníkem Christianem Martinem Pšeničkou

Vložit na svůj web

O přestávce hovořila hudební publicistka Wanda Dobrovská s varhaníkem, katolickým knězem a řeholníkem Christianem Martinem Pšeničkou, který tři roky studoval v salcburském Mozarteu obor Kirchenmusik / církevní hudba. Poslechněte si plnou verzi rozhovoru – který začíná odpovědí bratra Christiana na otázku, proč se rozhodl jít studovat církevní hudbu zrovna do Salzburgu? 

Autor:  Wanda Dobrovská  (wd)

Nové články v rubrice

 • 27. dubna  2016 v 11:35     Audio  rubrika: Rozhovory

  Plachetkův Don Giovanni

  Hudební festival Znojmo 2016 připravil na 7. - 10. července tři představení Mozartovy opery Don Giovanni v titulní roli s Adamem Plachetkou. Pěvec v ní před deseti lety poprvé ve své kariéře vystoupil právě tam.

   
 • 22. února  2016     Audio  rubrika: Rozhovory

  Čestný doktorát AMU Jiřímu Bělohlávkovi

  Jiří Bělohlávek je teprve druhým dirigentem, jemuž se rozhodla Akademie múzických umění v Praze udělit čestný doktorát. Šéfdirigent České filharmonie, 24. února 2016 sedmdesátiletý, následuje Talichova žáka Charlese...

   
 • 19. února  2016     Audio  rubrika: Rozhovory

  Magdalena Kožená podporuje základní umělecké školy

  Den základních uměleckých škol, kdy ZUŠ vyjdou do veřejného prostoru, a mnohé další projekty, které jim mají pomáhat, bude podporovat nově založený Nadační fond Magdaleny Kožené. Její iniciativa má prostřednictvím cílených...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace