Tipy4. listopadu  2013 v 19:30  

Mimořádný koncert k závěru oslav 90. výročí vzniku Československého rozhlasu

Ondrej Lenárd se SOČRem na MHF PJ, 18. 5. 2013 - Foto: Pražské jaro Zdeněk Chrapek

Ondrej Lenárd se SOČRem na MHF PJ, 18. 5. 2013Foto: Pražské jaro Zdeněk Chrapek

Mimořádný koncert Rozhlasových symfoniků k závěru oslav 90. výročí vzniku Československého rozhlasu je současně i zahajovacím večerem rozhlasového festivalu Prix Bohemia. V průběhu večera budou udělovány ceny Jiřího Ješe a Karla Kyncla a také se uskuteční ceremoniál uvedení do síně slávy.

Prix Bohemia Radio 2013 - Foto: Vladimír Staněk

Prix Bohemia Radio 2013Foto: Vladimír Staněk

Rozhlasoví symfonikové se svým šéfdirigentem Ondrejem Lenárdem a sólisty - violistkou Jitkou Hosprovou, klavíristou Janem Simonem a Triem Josefa Vejvody - provedou čtyři skladby českých a amerických autorů, které jsou z větší či menší míry inspirovány jazzovou hudbou. 

Z díla amerických skladatelů to budou skladby ovlivněné mexickým a latinsko-americkým folklórem: El Salón México Aarona Coplanda a slavné Symfonické tance z muzikálu West Side Story z pera Leonarda Bernsteina. Českou jazzem inspirovanou hudbu zastoupí Koncert pro violu, jazzové trio a orchestr Josefa Vejvody uvedený v premiéře (a se sólistkou Jitkou Hosprovou) a Klavírní koncert E dur Emila Viklického (v podání Jana Simona). Přímým přenosem z Obecního domu v Praze budou provázet: na pódiu Jitka Novotná a z hlasatelské lóže Lukáš Hurník

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas