Články2. března  2017 v 16:58  

České školy v Itálii se sjedou do historického paláce v centru Bologne

Pohled na Bolognu - Foto: Steffen Brinkmann, licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Pohled na BolognuFoto: Steffen Brinkmann, licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported

V Bologni se už po páté sejdou české školy v Itálii. Jejich zástupci zamíří 25. března do historického Paláce Zani v centru Bologne. České školy působí po celém území Itálie a setkání využijí k prezentaci škol a představení zajímavých projektů.

Jedním z nich je například projekt „Knihovna v mateřském jazyce“, na kterém spolupracuje bolognská knihovna Salaborsa s krajanskými sdruženími a především s Českou školou v Bologni. 

Jak na úskalí českého jazyka, vysvětlí logopedka Jitka Kaulfussová z Centra řeči a komunikace z Prahy. Prostřednictvím workshopu představí konkrétní ukázky ze své práce s bilingvními dětmi. Přijedou i děti z bolognské školy, se kterými si účastníci setkání vyzkouší některá praktická cvičení. Své zkušenosti představí i zástupci slovenské, maďarské a estonské školy, které působí v Bologni. 

Do Bologne přijedou zástupci pěti českých škol 


Při prohlídce historické části Bologne, která je pro účastníky připravena, nebude znít italština. Procházku pro ně připravila česká průvodkyně. Také o koncert se postarají místní české umělkyně, pianistka Monika Fenyešová a zpěvačka Andrea Doskočilová. 

Do Bologne se sjedou učitelé českých škol z Milána, Bologne, Florencie, Říma a Neapole. Nebudou chybět ani zástupci Českých škol bez hranic, českého ministerstva školství, velvyslanectví a Českého centra v Miláně. 

Jak se už ukázalo v minulosti, setkání přispívají především k výměně zkušeností mezi učiteli českých škol a k jednotě výuky v italském prostředí. Umožnují učitelům setkávat se nejenom s představiteli oficiálních českých institucí, ale poznávat i místa v oblasti bilingvní výchovy. 

Autor:  Zdeňka Kuchyňová, Zdenka Skorunková

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas