Články24. května  2013 v 10:38  

ČŠBH Frankfurt nad Mohanem pořádá informační odpoledne

ČŠBH Frankfurt - Foto:  ČŠBH Frankfurt

ČŠBH FrankfurtFoto:  ČŠBH Frankfurt

V sobotu 25. května se v České škole bez hranic, pobočka Frankfurt, koná informační odpoledne. Zájemci se během něj seznámí s konceptem školy. Setkání se zúčastní iniciátorky projektu, ale i lektorky, které přiblíží další kulturní a společenské aktivity školy. Program začíná od 15 hodin:

ČŠBH Frankfurt jako doplňková škola nabízí výuku v českém jazyce pro děti ve věku 18 měsíců až 15 let. V letošním školním roce navštěvuje ČŠBH Frankfurt 90 dětí, z toho 56 děti v předškolním a 34 dětí ve školním věku. Škola nabízí již druhým rokem také kurzy češtiny pro dospělé. Od roku 2013 je ČŠBH Frankfurt regionálním testovacím centrem pro získání jazykového certifikátu ECL (čeština pro cizince). Aktuálně probíhá v ČŠBH Frankfurt nábor nových žáků, resp. studentů pro školní rok 2013/2014, konečný termín pro odevzdání přihlášek je 15.6.2013. 

Patronem ČŠBH Frankfurt nad Mohanem je český velvyslanec JUDr. Rudolf Jindrák, záštitu nad projektem převzalo České centrum Berlín. Zřizovatelem a správcem školy je neziskové občanské sdružení Vita Bohemica e.V. Česká škola ve Frankfurtu je součástí mezinárodní sítě Českých škol bez hranic. 

Informační odpoledne se 25.5.2013 uskuteční v prostorách Lehrerkooperative NordWest, kde v ČŠBH Frankfurt každou sobotu probíhá výuka. Výukové centrum se nachází na ulici Im Vogelsgesang 4 v budově 3 ve Frankfurtu nad Mohanem v městské části Hausen (konečná zastávka U7-Hausen). Vstup na akci je zdarma, rodiče se akce mohou samozřejmě zúčastnit v doprovodu svých dětí. 

Související weby

www.ceskaskolafrankfurt.de

Autor:  Kateřina Spiess-Velčovská

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas