Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - ZÁŘÍ 2017

Z výstavy Milana Pitlacha Sůl země - Foto:  České centrum Haag

Z výstavy Milana Pitlacha Sůl zeměFoto:  České centrum Haag

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

4. září-3. října, NIZOZEMSKO, Rotterdam - v budově Českého centra je připravena výstava fotografií Milana Pitlacha, která je nazvána Sůl země. Snímky zachycují Ostravu a její okolí v průběhu více než čtyřiceti let. Důraz klade na období 60. a 70. let minulého století, kdy ze snímku mnohdy čiší neutěšenost krajiny a snímky jsou tak v protikladu k dobovým propagandistickým idylicky laděným obrázkům. Oteřeno vždy od 10 do 17 hodin (14. září do 21 hodin), v druhé polovině září se otevírací doba mění. 

18. září-15. října, SLOVENSKO, Trebišov - výstava 12 světů představuje české ilustrátory dětských knih. Vernisáž začíná v 10 hodin v Zemplínské knihovně Trebišov (M. R. Štefánika 53). Pořadateli jsou Český spolek v Košicích a České centrum Bratislava. 

24. září, SLOVENSKO, Košice - v Congress Hotel Centrum (Južná 2/A) připravil Český spolek v Košicích Svatováclavské posvícení s bohatým kulturně-společenským programem. Začátek v 15 hodin.
 

25. září-16. listopadu, SLOVENSKO, Košice - výstava Čeští umělci a Slovensko – kontakty české a slovenské kultury v minulosti v dokumentech Státní vědecké knihovny v Košicích je součástí festivalu Dny české kultury 2017. Probíhá ve Státní vědecká knihovně na (Hlavná 10). Jde o společný projekt Českého spolku v Košicích a Českého centra Bratislava. 

26. září, SLOVENSKO, Košice/Martin - v evangelickém kostele (Mlynská ul.) zazní od 19. hodiny tóny starých mistrů na koncertě Hudba českého baroka, který je součástí festivalu Dny české kultury 2017, pořádaného Českým spolkem v Košicích a Českým centrem Bratislava. Díla J. D. Zelenky, F. Bendy, J. A. Reichenauera, F. X. Richtera a J. A. Gureckého uvedou Solamente naturali a sólisté K. Chalmovská, E. Wesley a M. Bernášková. O den později zamíří umělci do Slovenského národního muzea v Martině (Malá hora 2), kde koncert začíná od 17 hodin. 

28. září, SLOVENSKO, Košice - v kapli sv. Michala archanděla lze navštívit od 16 hodin Slavnostní svatováclavskou bohoslužbu. Je součástí Dnů české kultury 2017, které pořádá Český spolek v Košicích a České centrum Bratislava. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace