Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - KVĚTEN 2018

Tvorba výtvarnice Jindry Vikové - Foto:  České centrum Mnichov

Tvorba výtvarnice Jindry VikovéFoto:  České centrum Mnichov

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

14. května-16. října, FRANCIE, Paříž - výstava Česko-francouzský street art představuje české a francouzské výtvarníky, jejichž práce se dotýká 100letého výročí od vzniku Československa. České "barvy" hájí Jakub Janovský, Jakub Uksa, Matěj Olmer, Ondřej Vyhnálek a Pavel Šebek. 

17. května, SLOVENSKO, Košice - přednáška v místnosti klubu Českého spolku v Košicích představí mladé pokrokové básníky první poloviny minulého století - Jiřího Wolkera a Jiřího Ortena. Začátek akce v 15 hodin. 

17. května-22. června, NĚMECKO, Mnichov - výstava filmových plakátů Film a česká identita: 1918-2018. Návštěvníci zde zhlédnout nejlepší dobové československé filmové plakáty, jejichž tvorbou se například v 60. letech zabývali ti nejlepší výtvarníci. K vidění budou i původní plakáty k filmům režiserů Menzela, Formana či Herze. 

18. května, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Londýn - v galerii Tate Modern (Starr Cinema, Bankside, London SE1 9TG) bude premiérově promítán Švankmajerův film Hmyz. Po projekci budou moci diváci diskutovat přímo s Janem Švankmajerem. Promítání s diskusí probíhá mezi 19:00 a 21:30 hod. 

18.-20. května, SLOVENSKO, Košice - pohádkový víkend v Zlaté Idce je věnován dětem, rodičům i prarodičům. Mohou navštívit výtvarně-vzdělávací cyklus Český Špalíček - aneb bylo nebylo. Přihlášky je třeba dodat do 16. května do kanceláře Českého spolku v Košicích. 


25. května, SLOVENSKO, Košice - Český spolek v Košicích pořádá vlakový zájezd do Spišské Soboty, která představuje jeden z nejzachovalejších středověkých urbanistických celků nejen na Slovensku. Přesné informace budou k dispozici v klubu Českého spolku týden před odjezdem. 

29. května, SLOVENSKO, Bratislava - v rámci Kulturních večerů Českého spolku se uskuteční ve Velkém sálu Csemadoku (nám. 1. mája 10-12) přednáška s besedou nazvaná Jižní Amerika očima diplomata 2. Začíná od 17 hodin. 

30. května-1. září, RAKOUSKO, Vídeň - ve Windows Gallery (výlohy Českého centra) budou představena díla Jindry Vikové, která se zabývá keramikou, sochařstvím a malováním. Na zahájení v 18 hodin bude přítomna přímo umělkyně. 

31. května-22. června, USA, New York - výstava Alfons Mucha republice odprezentuje v Českém centru Muchovu celoživotní tvorbu s originálními díly a velkoplošnou projekcí jeho Slovanské epopeje. Jde o součást oslav stého výročí československé nezávislosti. Vernisáž probíhá 31. května od 19 hodin. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace