Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - ČERVENEC 2017

Děti zpívají Praze a Mnichovu - Foto:  České centrum Mnichov

Děti zpívají Praze a MnichovuFoto:  České centrum Mnichov

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

6. července-30. srpna, RAKOUSKO, Windhaag bei Freistadt - výstava založená na komiksu Ještě jsme ve válce přináší třináct skutečných příběhů, které ztvárnili do podoby komiksu různí umělci. Pamětníci přinesli pod hlavičkou Post Bellum svědectví z časů, kdy v Evropě vládly nacistická a posléze komunistická ideologie. Zájimci si mohou zdařilou tvorbu prohlédnout na adrese Green Belt Center, Markt 11, 4263 Windhaag bei Freistadt. 

6. července-22. října, FRANCIE, Štrasburk - průřezová výstava české ilustrace v Muzeu Tomi Ungerera přináší díla známých autorů jako Adolfa Borna, Petra Síse, Jiřího Slívy a Jiřího Trnky. Je součástí kulturního programu, který vznikl u příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropy. Muzeum se nachází v ulici 2 Avenue de la Marseillaise. 

8. července, NĚMECKO, Mnichov - společný česko-německý projekt Děti zpívají Praze a Mnichovu přináší sborová díla „Messa di Gloria“ od Pucciniho či 5. symfonii od Mendelssohna-Bartholdyho v podání Dětské opery Praha a Dětského sboru s Mládežnickým orchestrem Bavorské státní opery. Pražský koncert už proběhl v červnu, mnichovský je naplánován na 8. července od 19 hodin v Prinzregententheater (Prinzregentenpl. 12). Vstupné od 9 do 33 eur.
 
 

18. července-6. srpna, BELGIE, Deurne - Divadlo bratří Formanů si pro svou inscenaci Deadtown postaví své šapitó nedaleko Antverp. Příběh jako z amerického westernu je plný kovbojů, kurtizán a zlodějů koní. Deadtown lze zhlédnout v rámci festivalu Zomer van Antwerpen. Vstupné 12 euro, představení začíná vždy od 20 hodin, a to v úterý, ve středu, pátek, sobotu a neděli. Adresa: Scouts Sint-Bernadette, Schotensesteenweg 420, Deurne. 

20. července, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Edinburgh - na mezinárodním jazzovém festivalu vystoupí české trio Malina-Liška-Nejtek a nabídnou hudbu s prvky jazzu, bluegrassu i soudobé klasické a lidové hudby. Vystoupení v rámci Edinburgh Jazz & Blues Festival začína ve 20 hodin na adres: Traverse Cafe Bar, Traverse Theatre, 10 Cambridge Street, Edinburgh, EH1 2ED. 

20. července, NĚMECKO, Mnichov - představení s výstižným názvem Souputníci, protivníci, sousedé nahlíží do dějin německo-českého soužití. Autorem je ředitel nakladatelství Academia Jiří Padevět, který se ve svých publikacích hlouběji zabývá obdobím protektorátu. Pořadatelství se ujal Kulturní referát českých zemí při nadaci Adalberta Stiftera. Začátek od 19 hodin v Sudetoněmeckém domě (Hochstr. 8). 

28. července, UKRAJINA, Lvov - v rámci měsíce autorského čtení se z českých spisovatelů přestaví mimo jiných Arnošt Goldflam, který je známý jako brněnský dramatik a herec, ale zároveň napsal již dvacet knížek. Ve Lvově bude číst ze svých nejnovějších děl Příhoda málo uvěřitelná, Horor a další hrůzy a 3x Agátka Kulhánková. Čtení je naplánováno mezi 19. a 20. hodinu na adrese Dzyga, Virmenska 35. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace