Kalendář akcí8. července  2019 v 21:25  

Krajanské akce ve světě - ČERVENEC 2019

Z výstavy Příběh českého designu - 30 let nové identity - Foto:  České centrum Londýn

Z výstavy Příběh českého designu - 30 let nové identityFoto:  České centrum Londýn

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

4. července-5. září, RAKOUSKO, Vídeň - v Českém centrum připravili retro výstavu Jan Jeništa: Jeden den v Československu. Jde o designové výrobky běžné potřeby reprezentující období od Expo 1958 po srpen 1968. Pocházejí ze soukromé sbírky Jana Jeništy. Objevuje se tu nábytek, domácí spotřebiče, nádobí, svítidla či hračky. 

8. července-22. září, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Londýn - český design dostává pravidelně prostor na výstavách v zahraničí. Ve Vitrínka Gallery v Českém centru je tentokrát připravena dlouhodobější výstava Příběh českého designu - 30 let nové identity. Díla patří skupinám výtvarníků, kteří vstoupili na scénu po sametové revoluci a založili studia Olgoj Chorchoj, MMcité, Studio Najbrt a hipposdesign. 

10. července, ŠPANĚLSKO, Gijón - návštěvníci festivalu detektivních románů Semana Negra si mohou od 20 hodin poslechnout spisovatele Miloše Urbana, který představí španělský překlad svého románu Přišla z moře. Děj se odehrává ve "staré dobré Anglii", i když v něm zaznímá i rozčarování spojené s blížícim se brexitem. 

12. července-16. srpna, NĚMECKO, Mnichov - výstava CzechImage je ukázkou soutěžních výtvorů, které vznikly u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Díla patří studentům předních evropských škol designu. Zajímavé je porovnání pohledu českých a zahraničních umělců na téma "Česko". Výstava je přístupná v Českém centru ve všední dny od 11 hodin. 

Pozvánka na výstavy Rembrandt en Comenius a Kijk Comenius - Foto:  České centrum Haag

Pozvánka na výstavy Rembrandt en Comenius a Kijk ComeniusFoto:  České centrum Haag

12. července-15. září, NIZOZEMSKO, Naarden - dvě výstavy nazvané Rembrandt en Comenius a Kijk Comenius ukáží portréty Jana Amose Komenského v jeho muzeu v Naardenu. Lze je navštívit každý den kromě pondělí, a to od 12 do 17 hodin. 

16.-23. července, FRANCIE, Avignon - Mezinárodní divadelní festival v Avignonu je důležitou zastávkou na zahraničním turné pro Divadlo Archa, které zde představí kombinaci dokumentárního divadla a tance v projektu Obyčejní lidé. Inscenaci připravila režisérka Jana Svobodová a choreograf Wen Hui. Podrobnější informace pro zájemce jsou na https://www.festival-avignon.com/fr/spectacles/2019/ordinary-people

Autor:  Miloš Turek

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas