Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - DUBEN 2017

Bohuslav Reynek: Pieta na dvoře. 1950, suchá jehla s monotypem, 160 x 246 mm - Foto:  Galerie hlavního města Prahy

Bohuslav Reynek: Pieta na dvoře. 1950, suchá jehla s monotypem, 160 x 246 mmFoto:  Galerie hlavního města Prahy

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

6. dubna, SLOVENSKO, Košice - v Hudebním salonu Veřejné knihovny J. Bocatia (Hlavná 48) si mohou návštěvníci připomenout od 16 hodin písničkáře Karla Hašlera

6.-30. dubna, ŠVÝCARSKO, Curych - Czech Press Photo se prezentuje Galerii Photobastein na Sihlquai 125. Vystavené fotografie pocházejí z let 1995 až 2015. Vstupné zdarma. Více informací přináší web http://www.photobastei.ch/exhibition-details/330 

7.-28. dubna, NĚMECKO, Rosenheim - Veronika Reynková představí jako kurátorka německému publiku výstavu děl svého dědečka Bohuslava Reynka. Výstava 44 reprodukcí se díky svému načasování věnuje tématu Velikonoc s výjevy Pašijí. Objevuje se tu také Bible s Reynkovými kresbami. Zahájení proběhne v rosenheimské Malé umělecké galerii (Heilig-Geist-Str. 4) od 19 hodin a bude při něm uveden životopisný film Blázen jsem ve své vsi, který je zasvěcen Bohuslavu Reynkovi. 

10. dubna, SLOVENSKO, Košice - v 15 hodin začíná ve Společenském klubu (Hlavní 70) výstava kreseb dětí členů Českého spolku v Košicích. 

Beppo Beyerl: Na pivo s Bohumilem Hrabalem a Jaroslavem Haškem - Foto: Nakladatelství Löcker

Beppo Beyerl: Na pivo s Bohumilem Hrabalem a Jaroslavem HaškemFoto: Nakladatelství Löcker

11. dubna, RAKOUSKO, Vídeň - fotografická výstava Secesní architektura v Čechách, na Moravě a ve Slezsku je plná snímků rakouského historika umění a fotografa Petra Schuberta. Od 18. hodin si lze právě s ním projít výstavu a obdivovat secesní fasády s komentářem odborníka. Výstava je instalována v budově Českého centra. 

18. dubna, ŠVÝCARSKO, Curych - koncert Foerstrova komorního pěveckého sdružení začína v 19:30 hod v Italské Katolické Misii na Feldstrasse 109. 

20. dubna, SLOVENSKO, Košice - fotografická vzpomínka na téma Jak si pamatujeme Košice a okolí? Vítáný jsou i snímky návštěvníků či příznivců akcí Českého spolku v Košicích. 

20. dubna, RAKOUSKO, Vídeň - setkání nazvané Na pivo s Bohumilem Hrabalem a Jaroslavem Haškem představuje literárního průvodce rakouského spisovatele Beppa Beyerla po významných českých a moravských místech, spojených s konzumací piva. Kniha není jen o zlatavém moku, ale též o díle spisovatelů, jejichž dílo je přímo "prosáklé" pivem - řeč je o Bohumilu Hrabalovi a Jaroslavu Haškovi. Zábavné autorské čtení začíná od 18:30 hodin. 

27. dubna, SLOVENSKO, Košice - od 15 hodin začíná ve Společenském klubu (Hlavní 70) setkání spojené s přednáškou o českém prozaikovi a exilovém nakladateli Josefu Škvoreckém.  

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace