Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - ČERVEN 2017

Markéta Luskačová na výstavě svých fotografií - Foto: České centrum Paříž

Markéta Luskačová na výstavě svých fotografiíFoto: České centrum Paříž

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

8. června, SLOVENSKO, Košice - Český spolek pořádá Zahradní slavnost v košické botanické zahradě. 

8. června, RUSKO, Moskva - české a moravské vinařské tradice oživí na Velvyslanectví ČR (ul. Juliusa Fučika 12/14) Slavnost českého vinařství. Připravena je výstava Víno napříč staletími, která mapuje historii tohoto oboru v českých zemích a je bohatě doprovázena fotografiemi. V rámci expozice zhlédnou návštěvníci i krátký film o vinařství. O správnou atmosféru se postarají Cimbálová muzika Valašsko a ochutnávka tradičních českých a moravských jídel. Akce proběhne mezi 18. a 20. hodinou. O den později (od 19 hodin) lze navštívit v Českém domě (ul. 3. Tverskaja-Jamskaja 36/40) koncert Cimbálové muziky Valašsko, která je účastníkem největšího ruského historického festivalu Vremena i Epochy (koncert 10. června).  

8.-16. června, FRANCIE, Paříž - v Českém centru začíná filmový Czech-In festival, který propaguje českou a slovenskou kinematografiie ve Francii . V rámci zahájení (v 19:30 hod) proběhne debata se studenty FAMU a francouzské školy La Fémis o vzdělávání v tomto oboru. 

11. června, UKRAJINA, Kyjev - skupina českých hudebníků Forma doprovodí promítání kultovního německého snímku Metropolis na vyhlídkové plošině v parku Ševčenko. Samotná skupina se žánrově pohybuje na pomezí alternativy, downtempa a elektrojazzu. Projekce začíná ve 21 hodin. 

15. června, SLOVENSKO, Košice - vzdělávací pořad o básníku a dramatiku Fráňu Šrámkovi začíná ve společenském klubu Českého spolku (Hlavná 70) od 15 hodin. 

15. června-19. srpna, FRANCIE, Paříž - výstava známé české fotografky Markéty Luskačové První a poslední představí v Českém centru její duchovně laděné černobílé snímky ze 60. a 70. let minulého století. Na vernisáži (15. 6. od 19:30) bude přítomna i paní Luskačová. 

Pozvánka na výstavu Svědkové lidskosti - Foto: Ackermann-Gemeinde

Pozvánka na výstavu Svědkové lidskostiFoto: Ackermann-Gemeinde

19. června-10. července, NĚMECKO, Mnichov - výstava o osudech deseti odvážných německých duchovních pod názvem Svědkové lidskosti ukáže v prostorách Opatství sv. Bonifáce (Karlstr. 34) život lidí, kteří se postavili nacismu a konfrontace s tímto režimem se jim stala osudná.  

22. června, SLOVENSKO, Košice - Český spolek v Košicích pořádá autobusový zájezd na hrad Füzér v Maďarsku. 

24. června, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Londýn - umělec Aleš Čermák představí v rámci Gasworks Open Studios na 155 Vauxhall Street) svůj performativní projekt, v němž vystupuje tanečnice a herečka Jindřiška Křivánková. Čermák je loňským finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého. Více podrobností o projektu přináší. https://www.gasworks.org.uk/residencies/summer-open-studios-2017-06-24/ 

29. června, SLOVENSKO, Košice - setkání Českého spolku ve společenském klubu, které je rozlučkou před letními prázdninami. 

29. června-29. září, RAKOUSKO, Vídeň - v prostorách vídeňského Českého centra lze navštívit výstavu sedmi studentů fotografie z FAMU a UMPRUM (Richard Janeček, Valentýna Janů, Jan Kolský, Šimon Levitner, Eva Rybářová, Marie Tučková, Ira Zakharova). Fotografie se v jejich podání stává konceptuálním uměním, metodou analýzy reality. Vernisáž výstavy Pravidla hry je naplánována na 29. června od 18:30 hodin. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace