Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - ŘÍJEN 2017

Česko je nano - Foto:  České centrum Mnichov

Česko je nanoFoto:  České centrum Mnichov

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

8.-9. října, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Londýn - na BFI London Film Festivalu bude přestaven jeden z nejúspěšnějších filmů české kinematografie posledních měsíců - film Křižáček. První projekce proběhne v Curzon Mayfair Cinema 8. října od 18:15 hod, druhá projekce o den později od 15:15 hod v Haymarket Cinema. Po skončení filmu bude možné diskutovat s režisérem Václavem Kadrnkou a hercem Karlem Rodenem, který byl obsazen do hlavní role. 

11. října, NĚMECKO, Mnichov - zajímavá prezentace českých inovací v oblastí nanotechnologií dostala přiléhavý název Česko je nano. Tyto technologie pronikly i do výroby piva či vína, čištění vzduchu, kosmetiky, odívání. Návštěvníci mohou své otázky pokládat Jiřímu Kůsovi, předsedovi Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. Volně přístupná akce probíhá v Českém centru od 14 do 18 hodin. 

12. října, SLOVENSKO, Košice - ve Veřejné knihovně Jána Bocatia (Hviezdoslavova 5) se koná hudebně-literární odpoledne o Miloši Formanovi v rámci cyklu Už vím, co číst a poslouchat. Začátek je naplánován na 16:30 hod. 

17. října, SLOVENSKO, Košice - Východoslovenská galerie (Hlavná 27) hostí koncert, který představí úspěšný český chlapecký sbor BONIFANTES z Pardubic. Koncert bude zahájen v 18 hodin. 

18. října, SLOVENSKO, Michalovce - výstava 12 světů - čeští ilustrátoři dětských knih se tentokrát objeví v Zemplínské knihovně Gorazda Zvonického. Zahájena bude v 10 hodin. 

24. října-30. listopadu, SLOVENSKO, Košice - výstava s názvem Sofiina volba po česku přípomíná osudy českých židovských dětí, které byly zachráněny díky odchodu do Dánska v roce 1939. Slovenská veřejnost se s tímto projektem může seznámit v Muzeu Vojtěcha Löfflera (Alžbetina 20). Vernisáž probíhá od 16:30 hodin v první den výstavy. Stejná výstava se objeví mezi 3. a 22. říjnem v Ľubovnianské knihovně (Stará Ľubovňa) 

Soubor Valašský vojvoda - Foto: České centrum Paříž

Soubor Valašský vojvodaFoto: České centrum Paříž

25. října, FRANCIE, Paříž - folklorní tradice ožijí při koncertu souboru Valašský vojvoda, který hostuje v jazzovém klubu Paris-Prag (18 rue Bonaparte). Součástí je občerstvení s tradičními valašskými specialitami (Štramberské uši, Beskydská lihovina, pivo Radegast). Začátek ve 20 hodin, vstup zdarma. 

26. října, SLOVENSKO, Košice - koncert Státní filharmonie Košice s dirigentem Petrem Vronským a houslistou Ivanem Ženatým uzavírá Dny české kultury 2017. Při jejich vystoupení zazní skladby J. L. Belly, M. Brucha či F. Mendelssohna-Bartholdyho. Koncert začíná v 19 hodin. 

27. října, SLOVENSKO, Košice - v předvečer výročí vzniku samostatného Československa je připraveno slavnostní setkání u místního pomníku T. G. Masaryka a M. R. Štefánika. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace