Krajanské akce ve světě - DUBEN 2019

Czech Innovation Expo - Foto: Dominika Bernáthová

Czech Innovation ExpoFoto: Dominika Bernáthová

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

9.-18. dubna, NĚMECKO, Berlín - výstava Czech Innovation Expo tentokrát zavítala do Českého centra v hlavním městě Německa. Je ukázkou moderního (audiovizuálního a designového) pojetí klasické výstavy, kdy návštěvník díky aplikaci sleduje důležité české výrobky či vynálezy posledních sta let. V samotném prostoru jsou jen naznačeny a aplikace je umožňuje vidět jako dotvořený celek. Otevřeno každý den, kromě neděle, od 14 do 18 hodin. 

11. dubna, USA, New York - koncert Swingem ke svobodě je příležitostí pro americké publikum poznat herečku, zpěvačku a tanečnici Kateřinu Steinerovou a jazzového pianistu Jiřího Růžičku. Jejich vystoupení v Bohemian National Hall (od 19 hodin) je součástí oslav 30. výročí sametové revoluce a skutečnosti, že právě swing byl pro Čechy jedním ze symbolů svobody v době komunistické diktatury. 

25. dubna, RAKOUSKO, Vídeň - pozoruhodný spisovatel, malíř a grafik Josef Váchal (1884–1969) bude představen v Českém centru od 18 hodin. Poprvé v německém překladu vyšlo jeho ústřední dílo Krvavý román. Na křtu knihy promluví autor překladu Ondřej Cikán

25. dubna, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Londýn - spisovatel Richard Askwith představí v Czech Embassy Cinema (adresa 26 Kensington Palace Gardens) svou knihu Unbreakable, která přibližuje osobnost Laty Brandisové. Jediná ženská vítězka v historii Velké pardubické dokázala porazit nejlepší nacistické žokeje a nebyla jen skvělou jezdkyní. Začátek akce v 19 hodin, vstupné 5 liber. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas