Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - KVĚTEN 2017

Ondřej Strnadel: Black Vessel - Foto: České centrum Paříž

Ondřej Strnadel: Black VesselFoto: České centrum Paříž

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

3.-8. května, FRANCIE, Paříž - výstava VIVRE VERRE na mezinárodním veletrhu uměleckých řemesel Révelations v Grand Palais přináší české sklářství, a to tvorbu Ondřeje Strnadela. Je charakteristická oválnými či kruhovými tvary s minimalistickými detaily. O prezentaci díla sklářského mistra v Paříži se postarala Galerie Kuzebauch. 

4. května, SLOVENSKO, Košice - hudební pořad o Waldemaru Matuškovi z cyklu Už vím, co číst a poslouchat, se koná v Hudebním salonu Veřejné knihovny J. Bocatia (Hlavná 48) od 16:30. 

6. května, ŠVÝCARSKO, Leimbach - česko-slovensko-polský krojovaný Majáles vstupuje do svého druhého ročníku. Česko bude zastupovat soubor Folklor 78. 

6. května, LUCEMBURSKO, Mondorf-les-Bains. Pod patronací ambasadora České republiky v Lucembursku proběhne již 11. ročník česko-lucemburského plesu v prostorách hotelu Casino 2000. Po celý večer bude hrát k tanci český orchestr Fordance Orchestra. Na programu bude vystoupení nejlepších českých a slovenských tanečníků ve standardních, latinsko-amerických, rokenrolových a salsa tancích. Celkovou atmosféru plesu bude dokreslovat cimbálová kapela Trojačka. Více informací na http://www.mzv.cz/public/5a/c2/1b/2338296_1695339_invitation.pdf 

18. května, SLOVENSKO, Košice - odpoledne věnované básníku a prozaikovi Svatopluku Čechovi proběhne ve Společenském klubu (Hlavná 70) od 15 hodin. 

18. května, ŠVÝCARSKO, Curych - literární večer se spisovatelkou Petrou Hůlovou se koná od 19:30 na adrese Plattenstrasse 43. Její čtyři díla vyšla v německém překladu. Večer moderuje Tomáš Glanc, vstup je volný. 

Pohádka O pekařském štěstí - Foto: Český klub Zürich

Pohádka O pekařském štěstíFoto: Český klub Zürich

21. května, ŠVÝCARSKO, Adliswil - Český klub Zürich pozval Malé velké divadlo z Brna, aby od 10:30 hod zahrálo svou pohádku O pekařském štěstí. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Představení se koná v Schulhaus Kronenwiese - Singsaal, Schulhausstrasse 1. 

30. května, SLOVENSKO, Bratislava - v rámci Hudebních večerů ve Velkém sále Csemadoku (nám. 1. mája 10-12) proběhne od 17 hodin koncert České a světové hudební árie v podání Milady Synkové, Michaely Šebestové a Borise Prýgla. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace