Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - DUBEN 2018

fotografka Dana Kyndrová - Foto: Tomáš Vodňanský

fotografka Dana KyndrováFoto: Tomáš Vodňanský

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

12. dubna-1. června, FRANCIE, Paříž - fotografická výstava Invaze 1968 zachycuje události spojené s invazí vojsk Varšavské smlouvy. Autorem snímků je známá fotografka Dana Kyndrová. Vernisáž proběhne první den výstavy od 19:30 hod. v Janáčkově sále (18 rue Bonaparte). 


19. dubna, SLOVENSKO, Košice - ve Společenském klubu Českého spolku v Košicích proběhne od 15 hodin přednáška o životě a díle spisovatele a humoristy Karla Poláčka

24. dubna, RAKOUSKO, Vídeň - přednáška s názvem Dušan Jurkovič - Slovenský architekt v Čechách a na Moravě připomene 150. výročí narození významné osobnosti, která se inspirovala lidovou architekturou. Přednáší Jan Tabor, česko-rakouský architekt, který je kurátorem četných výstav. Začátek v 18:30 hod. v budově Českého centra. 

30. dubna, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Londýn - program Jiří Brdečka: kouzelník animace v Regent Street Cinema je věnovaný nejlepším krátkým filmům Jiřího Brdečky. Nechybí mezi nimi oceňovaný film Špatně namalovaná slepice. Promítání začíná od 18:30 hod. Po projekci mohou diváci diskutovat se spisovatelkou a filmovou kritičkou Terezou Brdečkovou. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace