Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - ČERVENEC 2018

Instalace umělecké skupiny Pode Bal připomíná tragický osud Hartmuta Tautze - Foto:  České centrum Sofie

Instalace umělecké skupiny Pode Bal připomíná tragický osud Hartmuta TautzeFoto:  České centrum Sofie

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

4. července-30. září, BULHARSKO, Sofie - projekt Rekonstrukce jako tragédie a fraška, který je dílem české umělecké skupiny Pode Bal bude připomínat v Muzeu socialistického umění zločiny komunistického režimu. Moderní dílo znázorňuje skutečný případ, k němuž došlo v srpnu 1986 na hranicích mezi Slovenskem a Rakouskem. Při pokusu o emigraci byl roztrhán občan NDR Hartmut Tautz psem pohraniční stráže. 

4. července-2. září, SLOVENSKO, Bratislava - v Kunsthalle na nám. SNP 12 bude představena na výstavě Nikdo se nebude smát! tvorba umělců Jiřího Franty a Davida Böhma. Pro jejich tvorbu je typické hledání nových kontextů a významových přesahů kresby, zkoumání jejích fyzických limitů a reflexe vztahu mezi obrazem a textovou strukturou.   

Poesiomat je jakýsi jukebox na básně - Foto: Jitka Englová

Poesiomat je jakýsi jukebox na básněFoto: Jitka Englová

5. července, SLOVENSKO, Trenčín - na letišti bude představen v rámci festivalu Pohoda neobvyklý poesiomat, tedy automat na verše. Je dílem Ondřeje Kobzy. Akce je součástí česko-slovenských oslav k 100. výročí vzniku společného státu. 

7. července, ŠVÝCARSKO, Curych - společný koncert pěveckých sborů Perchta (Česky Krumlov) a Laudate Chor Zürich začíná od 19 hodin na adrese: Johanneum, Herz-Jesu Wiedikon, Aemtlerstrasse 43a. Vystoupení sborů oživí také česko-slovenská taneční skupina Folklor75 Zürich.
 

13. července, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Edinburgh - na známém jazzovém a bluesovém festivalu v Edinburghu vystoupí od 18:30 hod Vít Křišťan Trio. Adresa, kde akce koná: Piccolo, George Square Gardens, Edinburgh EH8 9JZ. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas