Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - LISTOPAD 2017

Jaromír Funke, Rámy, 1924 - Foto:  © Miloslava Rupešová

Jaromír Funke, Rámy, 1924Foto:  © Miloslava Rupešová

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

6. listopadu, SLOVENSKO, Košice - v Muzeu Vojtecha Löfflera proběhne přednáška Judity Matyášové k projektu a výstavě Sofiina volba po česku. Přednáška začíná v 16 hodin. 

7.-30. listopadu, SLOVENSKO, Košice - v budově Slovenského technického muzea (Hlavná 88) byla připravena výstava Fakulta ČVUT 1976-2016. První návštěvníci si ji mohou prohlédnout od 16:30. 

8. listopadu-6. prosince, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Londýn - v pořadí 21. ročník festivalu Made in Prague, který přináší pestrou paletu filmů, výtvarného umění, literatury, divadla i hudby, se koná na více místech britské metropole - v Regent Street Cinema, JW3 Hall, Café in the Crypt, Barbican, Lux, Horse Hospital, Congress House, Waerstones, Českém centru Londýn a Secret Location Hammersmith. Jde o jednu z nejrozsáhlejších akcí, na kterých se podílejí Česká centra. Součástí programu je například retrospektiva filmů Jana Němce, anebo filmů o něm (10. listopadu Noční hovory s matkou a Vlk z Královských Vinohrad či 11. listopadu Démanty noci a O slavnostech a hostech). O týden později budou promítány vybrané hrané a dokumentární filmy současné české kinematografie. Autorské čtení Petry Hůlové (25. listopadu) a Ivana Magora Jirouse (6. prosince) potěší milovníky literatury. Bohatou nabídku doplňují výstavy výtvarného umění či divadelní představení s tematikou Charty 77

9. listopadu-15. prosince, FRANCIE, Paříž - retrospektivní výstava snímků avantgardního fotografa Jaromíra Funkeho probíhá v rámci festivalů Photo Saint Germain a Paris Photo. Je zaměřena na díla, v nichž se Funke inspiroval především kubismem, abstrakcí, novou věcností, konstruktivismem a surrealismem. Vernisáž probíhá první den výstavy od 19 hodin za účasti kurátora výstavy Vladimíra Birguse a ředitelky Leica gallery Prague Míly Dubské.  

16. listopadu-31. prosince, SLOVENSKO, Košice - od 15 hodin lze přijít na vernisáž amatérských fotografů, kteří jsou členy Českého spolku v Košicích. Výstava snímků pod názvem Krásy a památky České republiky probíhá přímo v budově klubu (Hlavná 70).  

23. listopadu, SLOVENSKO, Košice - v cyklu věnovaném českým malířům budou v místnosti společenského klubu představeni umělci Jan Zrzavý a Adolf Kašpar. Začátek akce v 15 hodin. 

28. listopadu, SLOVENSKO, Bratislava - Český spolek Bratislava připravil v rámci Kulturních večerů setkání se spisovatelem a záhadologem Arnoštem Vašíčkem. Společenská akce se koná od 17 hodin ve Velkém sále Csemadoku (nám. 1. mája 10-12) 

30. listopadu, SLOVENSKO, Košice - návštěvníci setkání (od 15 hodin) v místnosti společenského klubu se seznámí blíže s tvorbou spisovatelky Karolíny Světlé

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace