Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - LEDEN 2018

Folklorní soubor Dyleň - Foto:  České centrum Mnichov

Folklorní soubor DyleňFoto:  České centrum Mnichov

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

11. ledna, NĚMECKO, Mnichov - autorské čtení Břetislava Ditrycha a Jaroslava Jeronýma Neduha s názvem Šumava a její obyvatelé pohledem literátů uzavírá dlouhodobou výstavu Krajinou Šumavy. Ditrych představí svou poému Hořce voní arnika, v níž reflexivní texty doplňují fotografie, a Neduha přečte úryvky z novely Boží mlýny, která je věnována zániku hrobky sklářského rodu Abelů v 50. letech minulého století v osadě Hůrka na Šumavě. Setkání probíhá od 19 hodin v budově Českého centra. 

11. ledna, FRANCIE, Paříž - České centrum ve spolupráci s nakladatelstvím La Baconnière připravilo literární večer věnovaný prezentaci francouzského překladu Anglických listů Karla Čapka. Hosty večera budou Gérard-Georges Lemaire, spisovatel, historik umění a literární kritik, Ibolya Virágová, vydavatelka několika knih Karla Čapka a Vincent Németh, herec. Začátek v 19 hodin na adrese: Librairie La Petite Lumière, 14 Rue Boulard, 75014. 

12. ledna, RUSKO, Moskva - v rámci výstavy Poklady Pražského hradu vystoupí folklorní soubor Dyleň v Historickém muzeu na Rudém náměstí. Karlovarský soubor představuje lidové písně a tance s vánoční tematikou z Karlovarska a Chebska. Začátek koncertu je stanoven na 19. hodinu. 

18. ledna, SLOVENSKO, Košice - zajímavá přednáška s názvem Ženy prezidentů 1. československé republiky začíná od 15 hodin ve Společenském klubu Českého spolku. 

18. ledna-8. února, USA, New York - fotografie Mariana Beneše zachycují 10 let od znovuotevření České národní budovy, která byla postavena v roce 1896 díky darům místních Čechů. Její historie tedy tak trochu připomíná vznik Národního divadla v Praze. Výstava snímků byla nazvána Saving New York's History, vernisáž začíná 18. ledna od 19 hodin. 

27. ledna, SLOVENSKO, Košice - nejen pro milovníky tance je v Domě umění připraven už 25. český ples česko-slovenské vzájemnosti. Úvodní program proběhne od 19 hodin v koncertním sálu SFK a o zábavu se postará Vladimír Hron. Vstupenky lze zakoupit v kanceláři Českého spolku v Košicích, Hlavná 70. 

27. ledna, USA, New York - u příležitosti 100. výročí vzniku Československa se koná v České národní budově Ples republiky plný rytmu swingu v podání Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Ples začíná v 19:30 hod. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace