Kalendář akcí3. března  2017 v 23:00  

Krajanské akce ve světě - ČERVEN 2018

Divadlo LETÍ: Olga (Horory z Hrádečku) - Foto: Divadlo  Letí

Divadlo LETÍ: Olga (Horory z Hrádečku)Foto: Divadlo Letí

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

7. června, SLOVENSKO, Košice - v příjemném prostředí košické botanické zahrady proběhne od 16:30 hod koncert, na němž se představí například taneční skupiny Brellart a Cassovia Country Dancers a country kapela Tennessee. 

13. června, NĚMECKO, Mnichov - připomínkou kulatého výročí 1968 je pódiová diskuse Pražské jaro, Alexander Dubček a Rádio Svobodná Evropa. Po úvodním slovu generálních konzulů České i Slovenské republiky v Mnichově promluví pamětníci jako Pavel Brod či František Mikloško. Akce začíná od 17 hodin v prostorách Hanns-Seidel-Stiftung, Lazarettstraße 33. 

14. června, NĚMECKO, Berlín - hra Kus: Česka 2018 | Olga (Horrory z Hrádečku) v podání Divadla LETÍ v režii Martiny Schlegelové představuje soužití Olgy a Václava Havlových na jejich "Hrádečku" z pohledu ženy, která nikdy není sama - v průběhu různých životních etap je jí stále v patách STB či manželova ochranka. Autorkou předlohy je spisovatelka Anna Saavedra a představení trvá i s přestávkou dvě a půl hodiny. 

16. června, SLOVENSKO, Košice - Český spolek v Košicích pořádá autobusový zájezd po stopách Haškova románu Dobrý voják Švejk


19. června, FRANCIE, Paříž - jednou z akcí připravených u příležitosti 100. výročí vzniku Československa je divadelní projekt Liberté Egalité Electricité. Ve hře slovenského dramatika Viliama Klimáčka se představí v hlavní roli Jana Bittnerová, která působí v Paříži. Projekt vyvrcholí v říjnu, na 19. červen je připraveno první čtení textů (od 19:30 v Českém centru). 

Petr Bergmann kniha - Foto: Adam Kebrt

Petr Bergmann knihaFoto: Adam Kebrt

19. června, NĚMECKO, Mnichov - autor místopisných publikací Petr Bergmann představí svou knihu, která vznikla na základě jeho sbírky starých fotografií a rytin Krkonoš. Fotograf Jan Hrdý přispěl současnými snímky, které slouží k porovnání, jak se Krkonoše mění v průběhu času. Přednáška o knize Krkonoše na starých rytinách a litografiích probíhá od 19 hodin v Českém centru. 

21. června, SLOVENSKO, Košice - slavného západočeského skláře Ludwiga Mosera představí od 15 hodin v místnosti klubu Českého spolku v Košicích přednáška Mistři královského skla

Univers de Kupka - Foto: České centrum Paříž

Univers de KupkaFoto: České centrum Paříž

21. června, FRANCIE, Paříž - v prostoru Grand Palais (3 Avenue du Général Eisenhower) zorganizovalo České centrum koncert Ba:zel (od 18:30 hod), inspirovaný dílem malíře Františka Kupky. Elektronickou hudbu Eweliny Chiu a Daniela Vlčka doplňuje přednes a nahrávky Kupkova hlasu. 

24. června, SLOVENSKO, Svinica - bohuslužba církve československé husitské a následný slavnostní koncert v románsko-gotickém svinickém kostele je vzpomínkou na osobnost Mistra Jana Husa. Mše začíná v 15 hodin. 

28. června-10. srpna, USA, New York - v sérii výstav New Bohemia ukazuje umělkyně Marie Tomanová americko-české vazby prostřednictvím snímků mladých lidí. Vernisáž je naplánována na 28. června od 19 hodin v budově Českého centra. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas