Kalendář akcí7. února  2019 v 11:05  

Krajanské akce ve světě - ÚNOR 2019

Výstava o Janu Palachovi v Českém centru Paříž - Foto: České centrum Paříž

Výstava o Janu Palachovi v Českém centru PařížFoto: České centrum Paříž

Na tomto místě zveřejňujeme seznam krajanských akcí, o nichž jsme se dozvěděli na internetu nebo přímo od krajanů. Pokud chcete zprostředkovat informaci o některé z vašich akcí, pošlete ji prosím na info@krajane.net nebo zanechejte vzkaz na našem facebooku.

7. února, SLOVENSKO, Košice - seriál Miliardáři první republiky se tentokrát věnuje Heinrichu von Mattoni a jeho lázním Kyselka. Začátek v 15 hodin ve Společenském klubu Českého spolku v Košicích. 

14. února, SLOVENSKO, Košice - přednáška v rámci projektu Slovo domova ve Společenském klubu ČSvKE (od 15 hodin) přiblíží zajímavé skutečnosti české literární historie. Je nazvána Novinářka a spisovatelka Milena Jesenská a její dcera Jana Černá

18. února, ŠPANĚLSKO, Gijón - Teátr Pavla Šmída často šíří tradici českého loutkářství v zahraničí a také v roce 2019 se účastní FETEN (Evropský festival scénických umění pro kluky a holky). Od 18 hodin zahraje v kulturním centru CMI El Llano svou Větrnou pohádku

18.-22. února, FRANCIE, Paříž - na dvoře Českého centra je připravena výstava k 50. výročí smrti Jana Palacha, na které se podílel Ústav pro studium totalitních režimů a Ústav soudobých dějin AV ČR. I díky tomu obsahuje řadu archivních materiálů. Přístupná je denně od 16:30 do 18:30, 21. února proběhne od 19 hodin debata s historikem Petrem Blažkem a spisovatelem Anthonym Sitrukem. 

21. února, SLOVENSKO, Košice - akce Českého klubu v Košicích se konají i v terénu. V únoru se zájemci mohou v rámci procházky seznámit se zajímavostmi městské části Košice-Barca. Podrobnosti budou uvedenyna nástěnce v klubu týden před konáním. 

21. února, USA, New York - jazzman a saxofonista Karel Růžička připravil posluchačům dárek v podobě koncertu, na němž představí svou novou desku Grace & Gratitude. Natočil ho s výraznými interprety tohoto žánru - pianistou Jonem Cowherdem, basistou Johnem Patituccim a bubeníkem Natem Smithem, kteří jsou členy Karel Růžička Quartet. Koncert začíná v Českém centru od 19 hodin. 

26. února, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, Londýn - v cyklu Science Café se představí v Czech Embassy Cinema (26-30 Kensington Palace Gardens) embryoložka Zuzana Holubcová. Díl Zázrak života je věnován procesu přípravy lidského vajíčka na oplodnění. Zuzana Holubcová patří k nejtalentovanějším mladým vědkyním současnosti, obdržela cenu L´Oréal-UNESCO For Women in Science pro rok 2017. Začátek setkání je naplánován na 19:00. 

28. února, SLOVENSKO, Košice - v 15 hodin začíná vernisáž výstavy dětských výtvarných prací ve Společenském klubu Českého spolku v Košicích. 

Detailní informace o kulturních krajanských akcích v USA, Kanadě a Mexiku naleznete na stránkách Česko-severoamerické komory pro obchod a kulturu www.czechevents.net.

Autor:  Miloš Turek

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas