Tipy2. května  2017 v 15:00  

Galerie Petronas v Kuala Lumpur vystavuje práce českých sklářů

Concerto Glassico 2017 - Foto:  Česká centra

Concerto Glassico 2017Foto:  Česká centra

Skleněné plastiky více než deseti českých výtvarníků se představují v galerii moderního umění Petronas v Kuala Lumpuru. Výstava s názvem Concerto Glassico tam bude k vidění do 11. června. Organizátor výstavy, české velvyslanectví, chce seznámit veřejnost s naší sklářskou tvorbou.

„Je to zároveň snaha pomoci našim uměleckým sklářům a českým výrobcům skla obecně v etablování se na rostoucích trzích jihovýchodní Asie“, uvedl k pořádání výstavy český velvyslanec v Malajsii Rudolf Hykl. 

K vidění jsou například práce klasiků českého sklářského umění, autorské dvojice Libenský a Brychtová. Dalšími vystavujícími jsou Vladimír Klein, Pavel Hlava, Jaroslav Svoboda, Marian Karel nebo Petr Hora. 

Ukázka z výstavy Concerto Glassico - Foto:  Česká centra

Ukázka z výstavy Concerto GlassicoFoto:  Česká centra

Součástí výstavy budou i přednášky českých sklářů 


Návrh výstavy vyšel z fotografické publikace Skleněné rozhovory od fotografa Miroslava Vojtěchovského, který je i kurátorem expozice. Návštěvníci se budou moci seznámit s historií i současností českého sklářství. 

Součástí výstavy jsou i přednášky českých odborníků a sklářů. Galerie Petronas je v komerčním centru ve věžích Petronas Towers v centru malajsijského hlavního města. 

Autor:  Zdeňka Kuchyňová

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas