Tipy15. března  2017 v 12:30  

Mini design - čeští designéři představí v Miláně tvorbu pro děti

Z výstavy Mini Wonders - Foto:  České centrum Miláno

Z výstavy Mini WondersFoto:  České centrum Miláno

České centrum Milán představí netypický design zaměřený na děti. Na světové přehlídce designu Milano Design Week, která proběhne od 4. do 9. dubna 2017, jsou zastoupeny práce více než dvou tisíc designérů. V Českém centru se představí výstava „Mini Wonders“, která dokáže, že design sluší i originálním hračkám a dětským doplňkům z dílen českých autorů.

České centrum se na Milano Design Week dříve věnovalo hlavně projektům českých univerzit a to zejména start-up projektům, které ukazovaly tvorbu mladých umělců na největší italské přehlídce designu. Letos se vydává novým směrem a přináší originální výstavní koncept pod názvem „Mini Wonders“. 

Mezi vystavovateli se objeví i designéři nominovaní na cenu Czech Grand Design 2016, např. Michal Strach, uskupení My dvě nebo tvůrčí tandem Vrtiška & Žák, který stojí za návrhem dětské kolébky TUTU, oceněné jako „Nejlepší nový nábytek“ v rámci přehlídky Designblok 2016. 

Designéři mají šanci navázat i obchodní spolupráci 

Radka Neumannová - Foto:  Česká centra

Radka NeumannováFoto:  Česká centra


Díky spolupráci s agenturou Czech Trade mají designéři možnost navázat obchodních vztahů s místními distributory. „Věříme, že moderní design pro děti může v Miláně zaujmout. Chceme ukázat, že český design může být jedním z vývozních artiklů“, řekla Radka Neumannová, ředitelka Českého centra Milán. 

Například originální kolekci nafukovacích hraček vytvořili designéři Jan Čapek, Anna & Jerry Kozovi a Zuzana Lednická. Mladí autoři rozvíjí i vyhlášenou tradici českých dřevěných hraček s příběhy, jejichž historie sahá až do 20. letech minulého století. 

Autor:  Zdeňka Kuchyňová

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas