Hravé dobrodružství si můžete užít v 25 kukuřičných bludištích po celé republice

V létě bludišti projde nebo proběhne mnoho účastníků letních táborů - Foto:  Archiv kukuricaci.cz

V létě bludišti projde nebo proběhne mnoho účastníků letních táborůFoto:  Archiv kukuricaci.cz

Na 25 místech České republiky se otevřela obří kukuřičná bludiště. Skutečná kukuřičná pole se proměnila v labyrinty, ve kterých můžete bloudit a navíc si užít i interaktivní hru na čas s hádankami a odměnou. Každý z nich je jedinečný s vlastním plánem cest a nachází se v něm naučná stezka s mnoha místními zajímavostmi z historie, přírody a ekologie.

Návštěvníci s mobilním telefonem a čtečkou QR kódů se mohou zúčastnit Mistrovství v bloudění. Tato soutěž na čas umožňuje lidem soutěžit mezi sebou nejen v jednotlivých bludištích, ale i v rámci celé republiky. Zejména pro menší děti je pak připravena série hádanek s tajenkou. Za správné vyluštění tajenky dostane každý návštěvník odměnu. 

Odměnou jsou placky se členy rodiny Kukuřičáků - Foto:  Archiv kukuricaci.cz

Odměnou jsou placky se členy rodiny KukuřičákůFoto:  Archiv kukuricaci.cz

Bludiště jsou větší než jeden hektar a vešlo by se na ně tak i fotbalové hřiště. Jsou domovem rodinky Kukuřičáků, která provází děti i dospělé při putování labyrintem. V každém bludišti je umístěno osm herních tabulí, které jsou potřeba jak pro hádanky, tak pro interaktivní hru na čas. Na každé tabuli je obrázek jednoho z Kukuřičáků: tatínek Otík, maminka Mína, Barča nebo Kubík. Každá z uvedených postaviček seznámí návštěvníka se zajímavostí daného kraje.  

Hra pro nejmenší spočívá v uhodnutí tajenky, která prozrazuje název mazlíčka, který s rodinkou bydlí v labyrintu. Tajenka se skládá z osmi obrázků zvířat umístěných na herních tabulích, které musí návštěvník uhodnout a správné písmeno zapsat na kartičku. Tu dostane při vstupu. Za správně vyluštěnou tajenku dostane každý odměnu, odznáček s Kukuřičákem. Za pět návštěv jakéhokoliv bludiště čeká hráče další odměna. My jsme se s naším pořadem vypravili do bludiště ve Vestci na Praze-západ. 

Ve kterých dalších městech kukuřičná bludiště fungují, zjistíte na webu kukuricaci.cz. Provozovatelem bludišť je společnost zabývající se zábavně vzdělávacími aktivitami pro děti a dospělé. Cílem projektu je přinést nový druh rodinné zábavy, přimět děti k pohybu a prohloubit v návštěvnících vztah k místům, kde žijí. Kukuřičná bludiště pro malé i velké můžete vyzkoušet minimálně do konce září. 

Každý z labyrintů je jedinečný - Foto:  Archiv kukuricaci.cz

Pořad: Česko - země neznámá  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-pátek 13:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas