Labyrint v Líbeznicích má víc zrcadel než bludiště na Petříně. Navíc jsou začarovaná

Zrcadlový labyrint tvoří 70 zrcadel - Foto: Archiv Pavla Kožíška

Zrcadlový labyrint tvoří 70 zrcadelFoto: Archiv Pavla Kožíška

Kouzelník Pavel Kožíšek má v Líbeznicích u Prahy své Divadlo kouzel. A protože stále vymýšlí, čím by své diváky a návštěvníky ještě potěšil, otevřel v přízemí divadla zbrusu nový zrcadlový labyrint, který nechal vybavit sedmdesáti zrcadly. Některá z nich prý navíc začaroval.

Před jedním zrcadlem si můžete zahrát na Spidermana a vyfotit se, jak lezete po stropě. Pohrát si můžete také s optickými klamy. Například se naučíte zkrotit stolek, který se bude vznášet nad vaší hlavou. 

Ale základem je klasický zrcadlový labyrint. „Máme v něm dokonce víc zrcadel, než slavné bludiště v Praze na Petříně,“ chlubí se kouzelník Pavel Kožíšek. Zrcadla, která deformují postavu návštěvníků, umí podle jeho slov i nejrůznější kouzla. „Jedno zrcadlo, takzvané modelkovské, z vás udělá nejhubenějšího hubeňourka na světě, to mají rády zejména moje kolegyně z divadla,“ dodává s úsměvem.  

Návštěvníky líbeznického labyrintu čekají i zábavné úkoly - Foto: Barbora Kvapilová

Návštěvníky líbeznického labyrintu čekají i zábavné úkolyFoto: Barbora Kvapilová

Zrcadla pro labyrint byla vyrobená na zakázku. Bludištěm návštěvníci musí procházet s jednorázovými rukavicemi na rukách, aby zrcadla neupatlali a zanechali je i za sebou krásně lesklá a čistá, tudíž matoucí pro další návštěvníky. 

O poctivosti celého labyrintu svědčí i fakt, že se z něj někteří návštěvníci nemohou dostat ven. „Už se nám tu stalo, že lidé vešli vchodem a vchodem zase vyšli ven, protože východ nedokázali najít,“ říká kouzelník.  

Dětem i jejich rodičům se v líbeznickém labyrintu líbí a cestu ven prý většinou rychleji najdou právě děti. Kouzelník Pavel Kožíšek si navíc pro sebe nechal udělat model labyrintu a cestu skrz něj se naučil nazpaměť. I přesto prý v bludišti několikrát zabloudil. 

Autor:  Barbora Kvapilová
Pořad: Česko - země neznámá  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-pátek 13:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace