Bývalý dětský pokoji můžete využít zcela novým způsobem a splnit si svá přání

Sport i relaxace - Foto: Markéta Vejvodová

Sport i relaxaceFoto: Markéta Vejvodová

Pomalu končí školní rok a Vaše ratolesti možná za velmi krátkou dobu jak se říká „vyletí z hnízda“. Ale co s bývalým dětským pokojem? Co dělat, když se jedna místnost uvolní a v rodině se celkově změní životní styl? Rodiče si mohou konečně dopřát prostor pro své hobby, využít volný pokoj jako fitcentrum nebo pokoj pro hosty.

Najednou je jeden pokoj v domácnosti volný, ale jak ho využít?  

Na první pohled to vypadá jednoduše, ale někdy může být řešení nelehké. Celý byt je většinou koncipován právě tak, aby jeden pokoj náležel pouze dětem. Pokud se rodiče uskrovnili a dopřáli dětem pokoj, bylo možná nutné z prostorových důvodů propojit pracovnu nebo ložnici s obývákem. Konečně je tedy možné obývací pokoj znovu přebudovat a ložnici nebo pracovnu umístit do uvolněného pokoje. Volný pokoj také můžeme využít jako centrální šatnu a uvolnit tak prostory v chodbě nebo jiných pokojích. To vše už ale bude vyžadovat větší zásah do celé koncepce bytu. 

Konečně prostor pro sebe nebo zdroj dalšího finančního zdroje 

Jednodušší verzí je využití volného pokoje jako prostoru pro různé koníčky. Nabízí se také samostatná televizní místnost nebo pokoj pro hosty. Pokud jsou po bytě rozstrkané různé domácí přístroje, žehličky nebo žehlicí prkna, může být uvolněný pokoj vhodným praktickým místem pro žehlení, šití a jiné domácí práce. Z volného pokoje je také možné dle vlastní fantazie vytvořit relaxační koutek nebo domácí fitcentrum se saunou. Uvolněné prostory je také možné využít pro posílení finanční situace rodiny. Pokud se byt nachází v zajímavé lokalitě u studentských kolejí nebo školy, je možné ho využít na pronájem. Je důležité, aby pronajímaný pokoj měl samostatný vchod například z centrální chodby a nájemník tak nerušil chod celé rodiny. 

Pořad: Hobby magazín  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: sobota 03:04, 10:04; repríza: sobota 21:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas