Hobby magazín17. června  2017 v 10:04  

Hledáte originální bydlení? Dejte zelenou fantazii a pracujte s kreativní fasádou

Jedinečný vzhled fasády nesouvisí jen s barvami (ilustrační foto) - Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Jedinečný vzhled fasády nesouvisí jen s barvami (ilustrační foto)Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Fasáda představuje hru struktur, světel a stínů. Její jedinečný vzhled nesouvisí jen s barvami. Nové tzv. kreativní fasády jsou snadno zpracovatelné a jejich aplikací dosáhnete jedinečných povrchů. Dekorativní silikonová omítka vám poskytne naprostou výtvarnou svobodu.

Kreativní fasády už podle svého názvu avizují, že si s jejich pomocí můžete vzhled domu upravit podle své chuti a dát nemovitosti punc jedinečnosti. Kvalitní výrobci nabízí univerzální a snadno zpracovatelnou omítku v téměř každé myslitelné barvě. Vytvoříte tak nekonečné množství kombinací, včetně fasád imitujících kámen, dřevo, cihly, plech nebo přírodní kámen. Různé textury si pohrávají se světlem a stíny a dodávají fasádě hloubku, která se mění s příchodem noci nebo se změnou sezóny. 

Vše v jednom 

Vzorek kreativní fasády - odsávání - Foto: Archiv Baumit

Vzorek kreativní fasády - odsáváníFoto: Archiv Baumit

Hlavní výhodou kreativních fasád je menší pracnost. Příprava je zcela standardní – pastovitou omítku nanesete přímo na zateplovací systém. Následná práce je ale odlišná. Podstatné je zvolit kromě barvy také vhodnou zrnitost povrchu. Různé stupně hrubosti nabízí různé možnosti. Což je přesně okamžik, kdy můžete nechat pracovat vaši představivost. 

Pokud je fasáda správně aplikovaná, vydrží mnoho desetiletí. Je nutné se o ní dobře starat a zavčas opravovat trhlinky. Co se týká znečištění fasády, přístup k odstranění biologického napadení je stejný jako u běžných omítek. Při mechanickém čištění musíte být velmi šetrní a nepoužívat na očistu omítky hrubé kartáče. Fasádu tedy mechanicky čistěte častěji, ale lehčeji jemným kartáčkem. 

Pořad: Hobby magazín  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: sobota 03:04, 10:04; repríza: sobota 21:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace