Koncerty a hudba5. listopadu  2014 v 20:00  

Berušky hrají folk, country i pop - a ještě je na co koukat!

Skupina Berušky - Foto: Archiv Berušky

Skupina BeruškyFoto: Archiv Berušky

Kytara, housle, basa a tři sladěné hlasy - takových kapel je na světě spousta. Dívčích skupin už tolik není a Berušky nejen dobře vypadají, ale přinášejí s sebou na pódium i plný ranec dobré muziky. Jako při svém vystoupení v Lázních Bělohradu, kde Český rozhlas natáčel další koncert ze série Živák lázeňský.

Berušky jsou přes nepříliš vysoký věk muzikantek kapelou, která putuje světem folku a country už 16 let. Mají na svém kontě tři autorská CD, koncertují nejen po Čechách, ale i v zahraničí, pořádají svůj vlastní festival a vůbec jsou velmi aktivní. 

 

Berušky jsou půvabné dívčí trio, téměř rodinná kapela, která hraje převzaté i vlastní písničky, folk, country i pop. Poslechněte si jejich koncert z cyklu Živák lázeňský, který v Lázních Bělohrad připravuje Míra Ošanec (23.10.2014).

Vložit na svůj web

Šéfkou kapely z Jablonce nad Nisou je kytaristka a zpěvačka Alena Schernstein Vítová, současně i autorka převážné části repertoáru kapely. Její sestra Zuzana Šírová hraje na housle a zpívá. Na trio doplňuje tuhle téměř rodinnou kapelu Anička Drábková, zpívající hráčka na kontrabas, violoncello či příčnou flétnu. Jako vokální trio zpívají Berušky také na albu Slunečno Jaroslava Samsona Lenka a tu a tam spolu i vystupují. 

Související weby

Kapela Berušky

Pořad: Koncert Studia Noc  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: už se nevysílá (naposledy v únoru 2015)  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas