Corale a Marien - studentský sbor a známí folkaři v unikátním spojení

Výjimečné propojení sboru Corale se skupinou Marien - Foto: Petr Vanický

Výjimečné propojení sboru Corale se skupinou MarienFoto: Petr Vanický

Slovo corale v italském hudebním názvosloví znamená sborově, ale podobně jako jsou korále navlečené na šňůrce, může symbolizovat i lidi spojené láskou k muzice.

Na podzim minulého roku skupina Marien pořádala svůj tradiční výroční koncert. Hostem večera byl pěvecký sbor Gymnázia Žamberk Corale. Pardubický Dům hudby tenkrát praskal ve švech a ten, kdo přišel na poslední chvíli, musel vzít za vděk místem na schodech. Pro mimořádný úspěch se oba soubory dohodly, že si to chtějí užít ještě jednou. Koncert se tentokrát konal v Divišově divadle v Žamberku pro domácí publikum pěveckého sboru. 

"Na Coralích se nám líbí jejich živelnost a žánrová nespoutanost, není to úplně klasický sbor, je to především báječná parta zpívajících lidí a tu pozitivní energii dokáží okamžitě přenést na posluchače. Mají hodně nevšední repertoár a je nám ctí, že zaranžovali i některé písně Marien...", říká o sboru Víťa Troníček, kapelník Marien. 

Corale a před nimi Marien - Foto: Petr Vanický

Corale a před nimi MarienFoto: Petr Vanický

"Myslím, že některé životní okamžiky jsou nezapomenutelné. Jsou to přesně ty chvíle, pro které stojí za to přijít na zkoušku na koncert a věnovat se společně dobré věci. Jsem ráda, že jsme si společně s Marien mohli ještě jednou zopakovat tu nádhernou atmosféru…", dodala zakladatelka sboru Corale Iva Mimrová. 

Pěvecký sbor Corale byl založen v roce 1992 při Gymnáziu Žamberk. V současné době mají Corale 52 aktivních členů, mezi které patří jak současní tak bývalí studenti gymnázia. Repertoár sboru zahrnuje vánoční koledy, spirituály, klasiku, lidové písně, folk, jazz, muzikálové melodie a úpravy písní z populární hudby. 

Autor:  FOLK ŽIJE!
Pořad: Koncert Studia Noc  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: už se nevysílá (naposledy v únoru 2015)  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace