Koncerty a hudba19. února  2014 v 20:00  

Hop trop - hřejivá stálice českého folku

Hop trop na festivalu Muzika, Hrádek u Rokycan 2.8.2008 - Foto: Ivan Krejza

Hop trop na festivalu Muzika, Hrádek u Rokycan 2.8.2008Foto: Ivan Krejza

Buďto hop a nebo trop, řeklo si před svým prvním koncertem trio muzikantů - Jaroslav Samson Lenk, Ladislav Huberťák Kučera a Jaromír Šroub Vondra. Koncert tehdy prý sice „dopadl“ ke spokojenosti diváků, a k menší spokojenosti protagonistů, ale kapele už název zůstal. Hop trop byli na světě.

Hop trop se objevují na českých pódiích už od roku 1980, jezdí vlastní turné a objevují se na festivalech. Nutno říci, že za dlouhá léta působení na české hudební scéně se kapela stala ozdobou festivalového dění a na její koncert přichází řada natěšených fanoušků. A nejinak tomu bylo i v roce 2008, kdy se Hop trop objevili na festivalu Muzika, který se každoročně koná v letním kině v Hrádku u Rokycan. 

Skupina Kajkery na festivalu Muzika, Hrádek u Rokycan 2.8.2008 - Foto: Ivan Krejza

Skupina Kajkery na festivalu Muzika, Hrádek u Rokycan 2.8.2008Foto: Ivan Krejza

Trojice hudebníků si tehdy pro návštěvníky festivalu připravila průřez svou bohatou tvorbou. Amazonka, Louisiana, Tři kříže - to jsou hity, které nemohou chybět v žádném pořádném cancáku. A právě ty vám nabízíme v Koncertu Studia Noc na regionální vlně Českého rozhlasu. 

Festival Muzika se neomezuje jenom na zvučná jména, snaží se i objevovat. A to byl důvod, proč se návštěvníkům letního kina v Hrádku u Rokycan představila také frýdecká folkrocková kapela Kajkery. Její produkce vyplní poslední čtvrtinu Koncertu Studia Noc. Historie Kajkery sahá až do roku 1997 a soubor, který byl pro mnohé přítomné velkou neznámou, svým vystoupením určitě nezklamal. 

Autor:  Petr Vacek
Pořad: Koncert Studia Noc  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: už se nevysílá (naposledy v únoru 2015)  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas