Koncerty a hudba30. dubna  2014 v 20:00  

Pouta vás upoutají dospělým folkem

Dámská část Pout: Ajka Troníčková a Šárka Fuchsová - Foto: Ladislav  Stuchlík

Dámská část Pout: Ajka Troníčková a Šárka FuchsováFoto: Ladislav Stuchlík

Z mladičkých folkových Poupat vykvetly před lety dva hudební květy a jedním z nich je kapela Pouta. Jméno si našla během jedné středoškolské hodiny těsnopisu, který takto zkracuje slovo poupata.

Pouta při vystoupení v Lázních Bělohrad - Foto: Ladislav  Stuchlík

Pouta při vystoupení v Lázních BělohradFoto: Ladislav Stuchlík

Výbornou příležitostí zachytit Pouta živě na pódiu byl Živák lázeňský, jeden z koncertů, které pravidelně pořádá známý písničkář a moderátor Mirek Ošanec v Lázních Bělohrad. Tentokrát to bylo poprvé ve spolupráci s agenturou Folk žije, která se snaží objevovat a pomáhat zajímavým a měně známým kapelám v oblasti folku, country a příbuzných žánrů. 

Sestava Pout se ustálila na pětici, kterou tvoří zpěvačky Andrea „Ajka“ Troníčková a Šárka Fuchsová, kytarista a hráč na klávesy Ivan Šmejda, basista David Broum a kytarista a kapelník Radek Novák. Zpěvem vládnou velmi slušně všichni, dámská i pánská část souboru, což v Lázních Bělohrad také předvedli. Nechyběly ani nové písničky z připravovaného druhého CD. Součástí večera bylo i oblíbené Adrenalinové okénko, neboli chvíle, kdy kapela společně s Mirkem Ošancem na místě předvedla dvě premiérové písně nacvičené pouze za pomoci internetu a emailu 

Autor:  Ivan Kurtev
Pořad: Koncert Studia Noc  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: už se nevysílá (naposledy v únoru 2015)  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas