Koncerty a hudba21. května  2014 v 20:00  

Robert Křesťan a Druhá tráva - koncert v rádiu i na videu

Robert Křesťan a Druhá tráva - Foto: FOLK ŽIJE!

Robert Křesťan a Druhá trávaFoto: FOLK ŽIJE!

Druhá tráva patří už dlouho mezi naše špičky na scéně folku a country. Není divu, že jejímu dubnovému vystoupení v Kostěnicích nedaleko od Pardubic aplaudoval plný sál. Skvělé publikum je cítit i z nahrávky, kterou vám přináší Český rozhlas v regionálním vysílání a na YouTube.

Skupinu založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Prosadila se i díky nálepce bluegrass, ale už od počátku se věnuje více stylům. Ostatně, jedním z vrcholů večera byla píseň Tažní koně, rocková klasika legendárních Jethro Tull, která se v repertoáru Druhé trávy objevila po dlouhých 25 letech. Jako celý orchestr zní kapela v Telegraph Road od slavných Dire Straits - hlavně díky Malinovi, u kterého jen hádate, jaký hudební nástroj má ještě v záloze.  

Závěr koncertu byl opravdu velkolepý zážitek, při kterém naskakovala husí kůže. Robert Křesťan přizval na scénu kapelu Marien, aby společně s publikem zazpívali Pojďme se napít a Na španělských schodech. Pardubáci ani tentokrát nezklamali. "Ještě z osmdesátých let si pamatuji na krásné trampské bály pardubické Stopy u Kulaté báby, nebo jsou to jenom vzpomínky na mládí? V každém případě jsou nezapomenutelné," usmívá se Křesťan.
 

Koncert Druhé trávy a Marien je další vydařenou akcí projektu FOLK ŽIJE! Atmosféru okamžiku jsme pro vás zachytili na YouTube videu. 

Autor:  FOLK ŽIJE!
Pořad: Koncert Studia Noc  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: už se nevysílá (naposledy v únoru 2015)  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas