Koncerty a hudba28. ledna  2015 v 20:00  

S Cross Country na výletě napříč hudebními žánry

Cross Country v klubu Lucie v Hradci Králové - Foto: Monika Johanka Mádlová

Cross Country v klubu Lucie v Hradci KrálovéFoto: Monika Johanka Mádlová

Zářivý hlas mladé zpěvačky Báry Fialové a svěží aranže muzikantů seskupených kolem Jiřího Maška přináší multižánrový projekt Cross Country. Tvorba této hudební skupiny v mnohém překračuje žánr country. Každý z členů kapely má jinou hudební minulost a vzdělání, jiné zkušenosti, jiné vzory.

Základní sestavu tvoří Barbora Fialová (zpěv), Jiří Mašek (zpěv, kytara), Lukáš Bundil (kytary) a Zuzana Mašková (klávesy a klavír). Tuto čtveřici doplňují víceméně stálí hosté Pepa Malina (housle), Daneš Marinica (bicí), Petr Havrda (kytary), Honza Lstibůrek (baskytara, kontrabas) a Karolína Kaňková (zpěv). 

 

Cross Country hrají jen to, co je baví a čemu věří. Vlastní písničky i osobité úpravy Beatles, Sheryl Crow nebo Dolly Parton. Napříč žánry se zářivým hlasem mladé zpěvačky Báry Fialové. Veřejná nahrávka z Country clubu Lucie v Hradci Králové (29.11.2014).

Vložit na svůj web

Repertoár Cross Country je zčásti převzatý od hudebních osobností, kterých si hudebníci váží a chtějí jim tak vzdát poctu, zčásti je z dílny kapelníka Jiřího Maška. Ten je něco jako univerzální voják: producent, zvukař v terénu i ve studiu, vydavatel hudebních nosičů a v neposlední řadě také dvorní textař Pavla Bobka v posledním období jeho účinkování. 

Na podzim 2014 jsme Cross Country zastihli v dobré muzikantské pohodě. Díky přenosovému týmu Českého rozhlasu Hradec Králové si můžete poslechnout vydařenou nahrávku celého vystoupení kapely v hradeckém klubu Lucie. 

Cross Country v klubu Lucie v Hradci Králové - Foto: Monika Johanka Mádlová

Pořad: Koncert Studia Noc  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: už se nevysílá (naposledy v únoru 2015)  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas