Koncerty a hudba24. září  2014 v 20:00  

Slávek Janoušek potvrzuje, že folk neztratil smysl ani po revoluci

Slávek Janoušek na festivalu Folkové Chvojení - Foto: Ivan Krejza

Slávek Janoušek na festivalu Folkové ChvojeníFoto: Ivan Krejza

Od úspěchu na Portě v osmdesátých letech je písničkář Slávek Janoušek ozdobou folkových akcí. Na letošním Folkovém Chvojení vystoupil spolu s Lubošem Vondrákem a Láďou Zítkou.

„Často se tvrdí, že folková hudba měla smysl před revolucí, protože plnila funkci jakési platformy, která sdružovala lidi, kteří byli proti bolševikovi. Já si ale myslím, že to byla pouze okolnost. Podle mě šlo i tenkrát hlavně o písničku, která umí vyvolávat emoce. To je stále její smysl“, říká Slávek Janoušek. 

Festival Folkové Chvojení navazuje na dnes už téměř kultovní Svojšický slunovrat. Postupně se stal největší akcí tohoto žánru ve východních Čechách a dalším záslužným počinem projektu Folk žije! Pohled na zpívající publikum v nabitém přírodním amfiteátru ve Vysokém Chvojně dává jasnou odpověď na otázku, jestli tato muzika lidem ještě něco říká. 

 

 

Poslechněte si celé vystoupení písničkáře Slávka Janouška s Lubošem Vondrákem a Láďou Zítkou na festivalu Folkové Chvojení v přírodním amfiteátru ve Vysokém Chvojně (14.06.2014).

Vložit na svůj web

Pokud jste na Chvojení ještě nebyli, vypravte se tam třeba hned příští rok. O to nejlepší z letošního ročníku ale nepřijdete. Ve Vysokém Chvojně byly mikrofony, a dokonce i kamery Českého rozhlasu. Na vystoupení Slávka Janouška s Lubošem Vondrákem a Láďou Zítkou se tak můžete podívat na YouTube (nahoře) nebo si poslechněte Koncert Studia Noc z audioarchivu (vlevo). 

Pořad: Koncert Studia Noc  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: už se nevysílá (naposledy v únoru 2015)  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas