Koncerty a hudba17. prosince  2014 v 20:00  

Strunovrat - mladá kapela a čtyři zkušení muzikanti!

Petr Šotta, zpěvák, kytarista a autor písniček skupiny Strunovrat - Foto: Petr Svoboda

Petr Šotta, zpěvák, kytarista a autor písniček skupiny StrunovratFoto: Petr Svoboda

V roce 2009 vzniká manželské duo Petr a Jitka Šottovi. V roce 2011 se k nim přidává hráč na bezpražcovou basovou kytaru Saša Frei. První vystoupení této trojice se uskuteční ve finále Porty v Řevnicích. Pod názvem Strunovrat skupina vystupuje od léta 2011. Na podzim 2012 se ke kapele připojila zkušená zpěvačka Zita Petříčková.

Repertoár Strunovratu tvoří autorské písně z dílny Petra Šotty. Hudbu této kapely je možno pojmenovat jako romantický folk. Petrovy písničky jsou uvěřitelnými příběhy, které prožívá jejich autor, ale především, které prožíváme všichni, jen si jich mnohdy nedokážeme všimnout. 

Petr Šotta je ředitelem základní umělecké školy a učitelem hry na kytaru, ale někde v sobě stále skrývá kus kluka s lasturou, který "sní o lodích, co tam za tou duhou plují dál". Představuje si, jak uprostřed suchozemské České republiky, nad řekou Chrudimkou, touží po městech a ostrovech, kam by se rád vracel.  

 

Strunovrat - romantický folk čtveřice východočeských muzikantů s náladou blížících se Vánoc. Nahrávka vystoupení v Country Clubu Lucie v Hradci Králové (16.11.2014).

Vložit na svůj web

O tom všem zpívá v písni Chlapec a moře, podle které dostalo debutové album Strunovratu své jméno. 

Naštěstí nejde jen o nesplnitelné touhy. Album přináší ve 12 písničkách čtyřicet minut krásné hudby, kterou si s kapelou Strunovrat můžete sami zpívat. 

 

Rozhovor s Petrem Šottou o novém albu Chlapec a moře skupiny Strunovrat a pozvánka na jejich festival Slatiňanský Vrabčák

Vložit na svůj web

Může se zdát, že písně Strunovratu nepřinášejí žádnou žánrovou revoluci, ale rozhodně nadchnou silou, která je ukryta v jejich obyčejnosti. 

I vy se o tom můžete přesvědčit! 

Autor:  Ivan Kurtev
Pořad: Koncert Studia Noc  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: už se nevysílá (naposledy v únoru 2015)  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas