Noční linka21. září  2017 v 23:00  

Čtvrtek: Co se dá zažít v lese na houbách

Karel Sladký - Foto:  Český rozhlas Hradec Králové

Karel SladkýFoto:  Český rozhlas Hradec Králové

Co říkáte letošní houbařské sezóně? Také vyrážíte s košíky? Jak jste dopadli? Rostou tam u vás? Pochutnáváte si na smaženici, nebo houby zavařujete, sušíte? Máte tip na to, jak zajímavě využít-zpracovat houby?

Zažili jste v lese i pořádné dobrodružství? Nemohli jste najít místo, kde jste zaparkovali auto, ztratili jste se, nebo jste se setkali s divočákem nebo jiným zvířetem, které vás pořádně vystrašilo? A nebo vás nějaké setkání v lese naopak potěšilo ­ třeba setkání se srnkami, nebo jste se v lese potkali vaše známé? 

Najít houby na smaženici nebo do omáčky není v těchto dnech nijak složité. Letos opět konečně pořádně rostou. Vyrážím do lesa poměrně často a letos se vracím s plnými koši. A je to přitom otázka třeba hodiny pobytu v lese. 

Houbařská sezóna je v plném proudu a určitě i vy nám dáte vědět, jak jste letos úspěšní. Chodíte si do lesa i „vyčistit“ hlavu, nebo rádi vyrážíte na houby ve více lidech? 

Zažili jste někdy v lese pořádné dobrodružství, které předčilo zážitek ze sběru hub? Houbaření to je vášeň, které Češi „propadli“ na plné čáře. Dokonce jsem slyšel, že kdo nesbírá houby, není Čech. I pro mě je to radost, pobyt na čerstvém vzduchu a letos zase konečně plné koše hub. Už jsem si pochutnal na nejedné smaženici, řízcích z hub, houbové omáčce a máme nasušeno i na zimu a do štědrovečerní polévky ­ kapustnice. A jací jste houbaři vy a co jste v lese všechno zažili? 

Autor:  Karel Sladký  (kas)
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 24. března  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: Peníze

  Velké téma a pro mnohé z nás starost. Jak vyjdu tento měsíc? Stačím něco ušetřit? A na co třeba právě vy šetříte penízky? Jak hospodaříte a jak plánujete útraty?

   
 • 23. března  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pátek: Ovlivňuje vás počasí?

  Předpověď počasí zajímá asi každého z nás. Sledujeme počasí, když se chystáme pracovat na zahradě, když stavíme, ale např. i když se chystáme na dovolenou. První jarní den je za námi, jaro se rozbíhá, trpíte jarní únavou?...

   
 • 22. března  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Čtvrtek: Jakpak je dnes u vás doma?

  Jednoduchá otázka, říkáte si? Možná ani nevnímáte každodenní koloběh života a odpovíte: „Co by mělo být nového?“ Každý den se ale něco děje a já bych se v dnešní Noční lince právě na to, jak jste prožili ten dnešní,...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace