Noční linka21. září  2017 v 23:00  

Čtvrtek: Co se dá zažít v lese na houbách

Karel Sladký - Foto:  Český rozhlas Hradec Králové

Karel SladkýFoto:  Český rozhlas Hradec Králové

Co říkáte letošní houbařské sezóně? Také vyrážíte s košíky? Jak jste dopadli? Rostou tam u vás? Pochutnáváte si na smaženici, nebo houby zavařujete, sušíte? Máte tip na to, jak zajímavě využít-zpracovat houby?

Zažili jste v lese i pořádné dobrodružství? Nemohli jste najít místo, kde jste zaparkovali auto, ztratili jste se, nebo jste se setkali s divočákem nebo jiným zvířetem, které vás pořádně vystrašilo? A nebo vás nějaké setkání v lese naopak potěšilo ­ třeba setkání se srnkami, nebo jste se v lese potkali vaše známé? 

Najít houby na smaženici nebo do omáčky není v těchto dnech nijak složité. Letos opět konečně pořádně rostou. Vyrážím do lesa poměrně často a letos se vracím s plnými koši. A je to přitom otázka třeba hodiny pobytu v lese. 

Houbařská sezóna je v plném proudu a určitě i vy nám dáte vědět, jak jste letos úspěšní. Chodíte si do lesa i „vyčistit“ hlavu, nebo rádi vyrážíte na houby ve více lidech? 

Zažili jste někdy v lese pořádné dobrodružství, které předčilo zážitek ze sběru hub? Houbaření to je vášeň, které Češi „propadli“ na plné čáře. Dokonce jsem slyšel, že kdo nesbírá houby, není Čech. I pro mě je to radost, pobyt na čerstvém vzduchu a letos zase konečně plné koše hub. Už jsem si pochutnal na nejedné smaženici, řízcích z hub, houbové omáčce a máme nasušeno i na zimu a do štědrovečerní polévky ­ kapustnice. A jací jste houbaři vy a co jste v lese všechno zažili? 

Autor:  Karel Sladký  (kas)
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 23. října  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pondělí: Nesplněná přání, sny a touhy!

  Člověk míní, život mění... Kdo by neznal tohle známé úsloví, které nás během života asi napadne hned několikrát, když se životní cesta stočí jinam, než jsme si přáli. Je pak na nás, jak se s tím vyrovnáme, a někdy se...

   
 • 22. října  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Hotově, nebo kartou?

  Čím dál tím víc lidí nemá v peněžence kromě plastikových kartiček vůbec nic. Leda pár drobáků. A tak jsou občas v prekérní situaci, když v malém obchůdku kreditku neberou, nebo když potřebují zaplatit parkovné a nemají...

   
 • 21. října  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: Co jsme podědili po svých blízkých a po svých předcích

  Každý z nás je zkrátka po někom. Někdo se pyšní krásnou postavou po mamince, hustými vlasy po babičce, trošku prchlivou povahou po tatínkovi, a tak dále. Za něco jsem rádi a za něco méně. Na klady jsme samozřejmě pyšní...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace