Noční linka19. dubna  2018 v 23:00  

Čtvrtek: Kočka není pes, ale lásku nám dávají oba stejně upřímně

Karel Sladký - Foto: Khalil Baalbaki

Karel SladkýFoto: Khalil Baalbaki

Máte psa nebo kočku? Jaké máte s těmito zvířaty zkušenosti? Máte raději kočku nebo psa a proč? Jsou pro vás tito němí tvorové domácí mazlíčky? Považujete je za členy rodiny? Co váš pes nebo kočka umí? Pořídili jste si domácího mazlíčka proto, abyste měli milého společníka a necítili se osaměle? Splnilo zvířátko vaše očekávání, nebo bylo vaše soužití složitější? Co vám tato zvířata dávají?

Moderátorovi Karlovi Sladkému napsala paní Laďka, která se po nedávné smrti manžela cítila velmi osaměle. Neměla radost ze života, nikam nechtěla, byla sama doma se svými myšlenkami a nebylo jí dobře. 

Děti se rozhodly pořídit jí společnici – kočku Mácu. Toto zvířátko/kočku/ si celý život přála, ale nebyla vhodná příležitost. Máca splnila nad míru její očekávání. V důchodu se paní Ludmila, která je po těžké nemoci necítí tak sama. Máca jí dává lásku a je i její léčitelkou. 

Paní Laďce dělá kočička dobře i po psychické stránce a naše posluchačka má opět chuť do života. A co vy? Pořídili jste si psa nebo kočku a co s nimi zažíváte? Jaký je život s kočkou a jaký se psem? 

Autor:  Karel Sladký  (kas)
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 21. května  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pondělí: Oslavy kulatin

  Jak se u vás doma slaví narozeniny, velkolepě nebo je to pro vás den jako každý jiný? Jak slavíte např. kulaté výročí svatby, stříbrné, zlaté nebo diamantové? A co narozeniny vašich dětí a vnoučat, v jakém se nesou...

   
 • 20. května  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Zkoušíte rádi něco nového?

  Kdy jste naposledy začali a vyzkoušeli něco nového ve svém životě? Jsou pro vás nové začátky spojeny se stresem a obavami, nebo naopak rádi něco nového zkoušíte a je to pro vás prima dobrodružství?

   
 • 19. května  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: Porvat se s životem!

  Znáte ze svého okolí někoho, kdo se dokázal poprat s nepříznivým osudem, zdravotním handicapem? Možná jste to právě vy? Je pro vás někdo, kdo se dokázal poprat s nepřízní osudu vzorem? Patříte také mezi věčné životní...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace