Noční linka11. ledna  2018 v 23:00  

Čtvrtek: Místo, které máte ve svém srdci

Karel Sladký - Foto: Khalil Baalbaki

Karel SladkýFoto: Khalil Baalbaki

Kam byste se v životě ještě alespoň jednou rádi podívali? Kde to máte rádi, kde jste prožili něco krásného, mimořádného, co vás k tomuto místu silně připoutalo? Místo, kde jste prožili něco výjimečného a možná i důležitého? O jaký zážitek šlo?

Existují na světě místa, kam jsme se podívali třeba jen jednou, a přesto se do našeho života a srdce nesmazatelně zapsala. Nemusí to být místa půvabná na pohled, pro jiné jsou možná naprosto obyčejná a všední, ale pro nás zůstávají výjimečná nebo i naprosto zásadní. Prožili jsme tam totiž něco, na co se nedá zapomenout. A my ani zapomenout nechceme, naopak. 

Možná bychom se do těchto míst zase jednou rádi vrátili, alespoň na malou chvíli – i s tou naší milou vzpomínkou. Jaké je to vaše místo? 

Jedno z mých zamilovaných míst je pod Orlickými horami, mimo civilizaci, v lesích.Ve vzpomínkách se mi vybavuje šumění stromů, bublání potoka a praskání ohně. To místo má neuvěřitelnou magickou sílu. Vzpomínám na snídaně v trávě, které jsem sdílel s lidmi blízkými mému srdci. Rád bych se tam zase vrátil a zopakoval si to, co kdysi. 

A jaké místo je ve vašem srdci, kam byste se rádi vrátili a proč? 

Autor:  Karel Sladký  (kas)
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace