Noční linka11. ledna  2018 v 23:00  

Čtvrtek: Místo, které máte ve svém srdci

Karel Sladký - Foto: Khalil Baalbaki

Karel SladkýFoto: Khalil Baalbaki

Kam byste se v životě ještě alespoň jednou rádi podívali? Kde to máte rádi, kde jste prožili něco krásného, mimořádného, co vás k tomuto místu silně připoutalo? Místo, kde jste prožili něco výjimečného a možná i důležitého? O jaký zážitek šlo?

Existují na světě místa, kam jsme se podívali třeba jen jednou, a přesto se do našeho života a srdce nesmazatelně zapsala. Nemusí to být místa půvabná na pohled, pro jiné jsou možná naprosto obyčejná a všední, ale pro nás zůstávají výjimečná nebo i naprosto zásadní. Prožili jsme tam totiž něco, na co se nedá zapomenout. A my ani zapomenout nechceme, naopak. 

Možná bychom se do těchto míst zase jednou rádi vrátili, alespoň na malou chvíli – i s tou naší milou vzpomínkou. Jaké je to vaše místo? 

Jedno z mých zamilovaných míst je pod Orlickými horami, mimo civilizaci, v lesích.Ve vzpomínkách se mi vybavuje šumění stromů, bublání potoka a praskání ohně. To místo má neuvěřitelnou magickou sílu. Vzpomínám na snídaně v trávě, které jsem sdílel s lidmi blízkými mému srdci. Rád bych se tam zase vrátil a zopakoval si to, co kdysi. 

A jaké místo je ve vašem srdci, kam byste se rádi vrátili a proč? 

Autor:  Karel Sladký  (kas)
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 21. ledna  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Když nejsou děti podle představ rodičů

  Dokázali jste přijmout názory svých ratolestí, které jsou na hony vzdálené od těch vašich? Jak jste se vyrovnali s tím, že děti nepřevzaly vaši firmu, řemeslo? Že nechtějí bydlet v rodném domě? Že mají úplně jiné zájmy...

   
 • 20. ledna  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: O lidech bez domova

  Znáte lidi, kteří se najednou ocitli bez domova? Jak se díváte na bezdomovce? Znáte příběh nějakého konkrétního? Pomáhali jste mu?

   
 • 19. ledna  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pátek: Jak jste žádali rodiče partnera o ruku?

  Jaké bylo vaše první setkání s rodiči partnerky či partnera, se kterým jste uvažovali o svatbě? Pánové, měli jste kytku? A jakou? Dámy, byla upečená bábovka podle hesla „to slečna sama“? Anebo tyhle scénky známe jen...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace