Noční linka7. září  2017 v 23:00  

Čtvrtek: Moderní babičky a dědečkové

Karel Sladký - Foto:  Český rozhlas Hradec Králové

Karel SladkýFoto:  Český rozhlas Hradec Králové

Naučili jste se v pozdním věku s počítačem a brouzdáte po internetu, mailujete, zařídili jste si Facebook? Fotografujete? Učíte se vše nové – obsluhujete chytrý telefon, naučili jste se i s dalšími moderními spotřebiči, elektronikou? Věnujete se v 75 letech létání? Skáčete padákem, nebo jste propadli i jiným adrenalinovým sportům? Chodíte na cvičení – zajímá vás jóga, moderní tance, zajdete si klidně s vnoučaty na taneček?

Ty tam jsou časy, kdy měly v 60 letech ženy šátek, hůlku a říkaly o sobě, že už jsou staré. Tak, jak se vyvíjí lidstvo, jsou jiné i dnešní babičky a dědečkové. 

Senioři jsou plni elánu a života a stáří si většinou nepřipouští. Nosí rifle a trička a se svými vnoučaty podnikají psí kusy a některé neodradí ani bláznivé nápady. Některá třicetiletá vnoučata přitom svým babičkám a dědečkům ani zdaleka nestačí. 

Co všechno podnikáte vy a co vás baví a zajímá? Těším se na vaše příběhy! 

Autor:  Karel Sladký  (kas)
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 21. října  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: Co jsme podědili po svých blízkých a po svých předcích

  Každý z nás je zkrátka po někom. Někdo se pyšní krásnou postavou po mamince, hustými vlasy po babičce, trošku prchlivou povahou po tatínkovi, a tak dále. Za něco jsem rádi a za něco méně. Na klady jsme samozřejmě pyšní...

   
 • 20. října  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pátek: Jaké je to u nás doma?

  Tou otázkou se neptám na váš obývák, ale na místo kde žijete. Určitě to není jen tak obyčejná obec nebo město. Ještě se najde pár slunečných dnů, ve kterých se můžeme vypravit na výlet.

   
 • 19. října  2017 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Čtvrtek: Poznámky z našich žákovských knížek

  Dostávali jste do žákovské knížky poznámky? Občas, nebo to bylo častěji? Co reakce rodičů, když jste takový zápis přinesli domů? Hrozila vám někdy dvojka z chování, nebo jste ji i dostali? Jak jste reagovali, když přinesli...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace