Noční linka7. září  2017 v 23:00  

Čtvrtek: Moderní babičky a dědečkové

Karel Sladký - Foto:  Český rozhlas Hradec Králové

Karel SladkýFoto:  Český rozhlas Hradec Králové

Naučili jste se v pozdním věku s počítačem a brouzdáte po internetu, mailujete, zařídili jste si Facebook? Fotografujete? Učíte se vše nové – obsluhujete chytrý telefon, naučili jste se i s dalšími moderními spotřebiči, elektronikou? Věnujete se v 75 letech létání? Skáčete padákem, nebo jste propadli i jiným adrenalinovým sportům? Chodíte na cvičení – zajímá vás jóga, moderní tance, zajdete si klidně s vnoučaty na taneček?

Ty tam jsou časy, kdy měly v 60 letech ženy šátek, hůlku a říkaly o sobě, že už jsou staré. Tak, jak se vyvíjí lidstvo, jsou jiné i dnešní babičky a dědečkové. 

Senioři jsou plni elánu a života a stáří si většinou nepřipouští. Nosí rifle a trička a se svými vnoučaty podnikají psí kusy a některé neodradí ani bláznivé nápady. Některá třicetiletá vnoučata přitom svým babičkám a dědečkům ani zdaleka nestačí. 

Co všechno podnikáte vy a co vás baví a zajímá? Těším se na vaše příběhy! 

Autor:  Karel Sladký  (kas)
Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 24. března  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: Peníze

  Velké téma a pro mnohé z nás starost. Jak vyjdu tento měsíc? Stačím něco ušetřit? A na co třeba právě vy šetříte penízky? Jak hospodaříte a jak plánujete útraty?

   
 • 23. března  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pátek: Ovlivňuje vás počasí?

  Předpověď počasí zajímá asi každého z nás. Sledujeme počasí, když se chystáme pracovat na zahradě, když stavíme, ale např. i když se chystáme na dovolenou. První jarní den je za námi, jaro se rozbíhá, trpíte jarní únavou?...

   
 • 22. března  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Čtvrtek: Jakpak je dnes u vás doma?

  Jednoduchá otázka, říkáte si? Možná ani nevnímáte každodenní koloběh života a odpovíte: „Co by mělo být nového?“ Každý den se ale něco děje a já bych se v dnešní Noční lince právě na to, jak jste prožili ten dnešní,...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace