Noční linka11. února  2018 v 23:00  

Neděle: Co si myslíte o domácím porodu?

Romana Lehmannová - Foto: Khalil Baalbaki

Romana LehmannováFoto: Khalil Baalbaki

Je podle vás domácí porod riziko? Může ho žena zvládnout bez lékařské asistence? Využili byste pomoc duly? Proč přivést miminko na svět doma a ne v nemocnici?

Je rozdíl mezi porody dnes a před čtyřiceti lety? Co si myslíte o sepisování porodních přání? Měl by být otec při tom, když se jeho potomek narodí? Jak na to pánové vzpomínáte? A co vy maminky, jaké vzpomínky jste raději upozadily a co si rády vybavíte i po letech? 

Takový servis jako mají maminky v porodnicích dnes, snad ještě nikdy nebyl. Porodní sál s vanou, postelí, pohodlným křeslem, pokoje maximálně po dvou, za příplatek i vlastní, tzv. nadstandard, ale i samozřejmá přítomnost tatínka u porodu. 

I přesto chtějí některé rodičky přivést své dítě na svět doma – v prostředí, které je jim blízké, kde se nemusí stydět nebo řešit případná nedorozumění. Jak se na to díváte vy? 

Pořad: Noční linka  |  Stanice: Rádio vašeho kraje
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:04  |  Délka pořadu: 116 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 18. února  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Neděle: Vnímáte rozdíly mezi městem a venkovem?

  Domníváte se, že jsou v dnešní době viditelné rozdíly mezi městem a venkovem? Jak se vám žije u vás doma? Kde jste či byste byli více spokojeni, ve městě nebo na vesnici a proč? Jak se žilo na venkově našim předkům?...

   
 • 17. února  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Sobota: Láska prochází žaludkem

  Znám mnoho mladých domácností, ve kterých se nevaří – matka, či otec donesou domů plastové krabičky, v nich jídlo ze stánku, nebo si objednají pizzu až do domů. Omluvou snad může být nedostatek času.

   
 • 16. února  2018 v 23:00       rubrika: Noční linka

  Pátek: Fenomén Sokol

  Chodili jste do Sokola? Jakou jste měli partu, a které sporty jste zkoušeli? Byli jste někdy na sokolském sletu? Navštěvujete sokolskou obec i v zahraničí? Jak u vás funguje Sokol dnes? Přeskočili jste z postu cvičenců...

   

Vyberte si svůj region

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace